Черно море извоюва успех срещу Хебър

Единственото попадение в мача отбеляза Дуду

Черно море постигна трудна домакинска победа срещу Хебър в мач от отложения осми кръг на елитната ни футболна лига. Двубоят на стадион Тича в морската столица завърши при резултат 1:0, а единственото попадение в мача отбеляза Дуду.

Мачът бе 25-и пореден без поражение за Черно море у дома.

След победата "моряците" събраха 22 точки в актива си и изместиха градския съперник - Спартак, от четвъртото място във временното класиране. Хебър остава на дъното е едва седем точки.

Домакините започнаха по-активно двубоя, като още в 8-ата минута Виктор Попов центрира остро в наказателното поле на Хебър, но таранът Исмаил Иса се размина с топката.

В 17-ата минута Даниел Мартин получи контузия и беше заменен от Цветомир Панов.

В 24-ата минута "моряците" изпълниха заучено свободен удар. Уеслен пусна топката към точката на дузпата, където Васил Панайотов не успя да отправи удар към вратата на Марсио Да Роса.

Три минути по-късно Марсио спаси отбора си от сигурен гол. Дуду подаде към Васил Панайотов, който продължи за Сула. Алжирецът с глава изведе Дуду отдясно. Фланговият нападател пусна остро подаване към далечната греда, където Уеслен нанесе удар, но вратарят на гостите успя да улови топката на голлинията.

В 40-ата минута дойде и първата по-опасна ситуация за гол, създадена от отбора на Хебър. Уилям Фонкю пусна пас от дълбочина към Набил Макни. Тунизиецът успя да изпревари Дробаров в наказателното поле и от малък ъгъл опита удар, който премина покрай вратата. Минута по-късно грешка на Даниел Димов едва не доведе до гол за Хебър. Капитанът на "моряците" сбърка в опита си за подаване и позволи на Макни да го блокира и да изведе Шейх Диаманка на отлична позиция. Нападателят отправи силен удар от десетина метра, който премина опасно покрай вратата.

В самия край на първата част Цветомир Панов получи неприятна контузия в рамото след сблъсък с Николай Николаев. Защитникът, който влезе на мястото на Дани Мартин в началото на мача, трябваше да бъде изнесен на носилка. На негово място второто полувреме започна Асен Дончев.

След почивката "моряците" отново бяха по-опасният отбор на терена. В 50-ата минута Дуду получи от Сула в наказателното поле. Бразилецът успя да намери коридор за удар, но Марсио спаси. Две минути по-късно Дуду проби отдясно и подаде към Васил Панайотов. Халфът от няколко метра обаче не успя да нанесе хубав удар. В 71-вата минута защитата на Хебър не успя да се справи с хвърлен тъч в наказателното поле. Кешеру опита акробатичен удар, но прати топката над вратата. Закономерното стана факт в 75-ата минута, когато Едгар Пашеко напредна отляво и подаде към Кешеру в наказателното поле. Румънецът пое топката с гръб към вратата, обърна се и нанесе силен удар. Марсио успя да избие, но топката попадна в Дуду, който не сбърка при добавката и даде преднина на Черно море, като оформи и крайния резултат в мача - 1:0 в полза на варненци.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига "моряците" гостуват на Ботев (Пловдив). Срещата е на 25 октомври - петък, от 16:30 часа.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола!

Мачове като двубоя срещу Хебър трябва да ги вземаме по-лесно, подчерта треньорът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в домакинския двубой срещу Хебър, спечелен с 1:0.

"Колкото и да говорихме през седмицата как трябва да излезем срещу противник, който играе затворено, ние през първата част бяхме по-бавни. Накрая вдигнахме оборотите и вкарахме гол."

Със сигурност желаехме да си решим мача по-рано.

"Такива мачове трябва да ги вземаме по-лесно, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който направи всичко да ни противодейства - затвори се, опита да ни попречи да играем нашата игра и заложи на контраатаки. Като цяло мачът се случи, както очаквахме. Имахме ситуации още в първата част, в които трябваше да вкараме, не успяхме, но поздравления за футболистите, че накрая все пак извоюваха победата."

Знаем, че можехме да се представим и по-добре в този мач.

Илиан Илиев отбеляза, че заради емоционалните си реакции край тъч линията най-вероятно ще е наказан за следващия двубой на своя тим, който ще е гостуване на Ботев в Пловдив на 25 октомври, петък от 16:30 часа.

"Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола. Не казвам, че ние играем страхотен футбол, но и за двете страни е по-добре да се играе по-бързо, без излишно забавяне, както стана днес."

Наставникът на "моряците" подчерта, че за тима със сигурност ще е трудно, тъй като няма да може да разчита и на двамата си леви бранители - Цецо Панов и Дани Мартин, които днес напуснаха мача поради контузия. За Черно море предстои трудна серия в шампионата, като след визитата на Ботев тимът ще има домакински сблъсък с Левски и ще гостува на Берое в Стара Загора. Междувременно на 30 октмоври е първият сблъсък на Черно море от актуалното издание на турнира за Купата на България, който е гостуване в Кюстендил на местния тим.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море