Черно море матира Локо (София) след хеттрик на Атанас Илиев

"Моряците" си върнаха второто място във временното класиране в елитната ни футболна лига

Черно море победи с класическото 3:0 Локомотив (София) в мач от 27-ия кръг на елитната ни футболна лига, игран на стадион Тича във Варна. След успеха "моряците" си върнаха второто място във временното класиране с актив от 58 точки, с 1 повече от третия ЦСКА - София.

Победата срещу Локомотив (София) дойде след хеттрик на Атанас Илиев, оформен в рамките на 17 минути през първата част. "Моряците" бяха пълен господар на терена през целия мач и категоричният им успех дойде абсолютно закономерно, като резултатът можеше да бъде и по-изразителен с оглед съотношението на силите. Гостите от София по никакъв начин не успяха да се противопоставят на фамозния през този сезон отбор на Черно море, който записа 13-и успех пред собствена публика и остава непобеден у дома.

Първата голова ситуация на сметката на "моряците" дойде още в 9-ата минута, когато Сула центрира от свободен удар, Атанас Илиев се освободи от бранител и стреля, но вратарят на Локомотив Жарко Истатков се намеси фантастично и изби, след което Виктор Попов пресрещна отбитата топка и шутира от сериозна дистанция, но в аут.

В рамките на минута домакините сътвориха нова отлична акция в наказателното поле на столичните железничари, но вратарят Истатков отново бе на своя пост, като този път парира изстрел на Уеслен Жуниор.

Десет минути по-късно и Цецо Панов изпробва точността на мерника си от малък ъгъл, но вратарят на Локомотив  изби в ъглов удар.

Тоталният натиск на Черно море даде резултат в 21-вата минута. Пабло Гарсия намери отлично Атанас Илиев на границата на наказателното поле, а нападателят с хубав удар с левия крак по диагонала порази целта за 1:0, като топката първо се отби от гредата, но все пак влетя в мрежата на "железничарите". Четири минути по-късно Уеслен Жуниор имаше чудесна възможност да изравни, но останал очи в очи с Истатков стреля в тялото на вратаря. Закономерното все пак стана факт в 26-ата минута. Точен за втори път беше Атанас Илиев, отново с асистенцията на гредата. В 38-ата минута Илиев оформи хеттрика си и реши всичко в този двубой още през първата част.

На почивката бяха извършени смени и в двата състава. За Черно море се появиха Росен Стефанов и Илиан Илиев-младши, които замениха Влатко Дробаров и Пабло Гарсия. В тима на Локо София Антони Иванов отстъпи мястото си на Симеон Мечев.

Две минути след старта на втората част столичани бяха близо до това да върна едно попадение. Играчите на Черно море не успяха да изчистят по най-добрия начин топката след центриране отляво и тя попадна на пътя на влезлия преди секунди Симеон Мечев, който шутира опасно с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но кълбото прелетя на сантиметри от лявата греда на Дюлгеров.

В следващите минути темпото на игра спадна сериозно, което беше очаквано с оглед на резултата. Домакините владееха топката в по-големи периоди от време, но опасности пред вратите липсваха.

Най-чистата възможност през втората част дойде в 72-ата минута и бе на сметката на "моряците". Голмайсторът Атанас Илиев получи топката на границата на наказателното поле, след което стреля с левия крак към долния десен ъгъл на вратата, но Жарко Истатков отрази в корнер. След изпълнението му топката бе избита от бранител на столичните „железничари“, но Васил Панайотов овладя на границата на наказателното поле и шутира коварно, кълбото тупна пред Истатков, който обаче успя да спаси с крак.

В 77-ата минута Мазир Сула задържа добре топката в половината на Локо София и комбинира с Илиев, който се обърна пред наказателното поле и стреля, но над вратата в аут.

Седем минути преди края на редовното време Бруно Франко получи отляво в наказателното поле и шутира към вратата на Черно море, но Дюлгеров сигурно улови. Това бе първи точен изстрел за „червено-черните“ в мача.

При резултат 3:0 в полза на варненци завърши срещата. В следващия кръг "моряците" гостуват на Локомотив в Пловдив. Срещата е на 8 април-  понеделник, от 19:30 часа.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър Община Варна

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна