Спартак не успя да победи Берое и се закотви на дъното в Първа лига

Двата отбора си поделиха по точка и оцеляването на "соколите" в елита вече изглежда мираж

Спартак Варна не успя да постигне обявената като задължителна за оцеляването на отбора в Първа лига победа срещу Берое. Двата отбора си поделиха по точка, след като завършиха 1:1 в мача от 33-тия кръг, игран на стадиона в парк Аязмото в Стара Загора.

Домакините започнаха вихрено двубоя и още в 6-ата минута можеха да поведат, но вратарят на Спартак Фигейредо със сетни сили отклони в гредата топката след опасния изстрел с глава на Макс Челич.

Противно на логиката на терена, гостите първи стигнаха до гол. Точен беше бразилецът Евандро, който изведен сам срещу вратаря Караджов не сгреши – 0:1.

Спартак имаше отлична възможност да удвои секунди по-късно, но Денис Баланюк не беше достатъчно съсредоточен в завършващата фаза.

В 30-ата минута и Ивей Ромееш опита да матира Караджов с изстрел от дистанция, но не сполучи да порази мрежата на Берое за втори път.

Домакините стигнаха до изравнително попадение в 41-вата минута. Серкан Юсеин не остави шансове на вратаря на Спартак Фигейредо с техничен изстрел от границата на наказателното поле – 1:1.

В 55-ата минута „соколите“ имаха отлична възможност отново да излязат напред в резултата, но изстрелът на Лерой Микелс „облиза“ напречната греда и излезе в аут.

До края на срещата отборът на Спартак по-активно търсеше победата, но така и не съумя да постигне нов гол във вратата на Караджов.

След равенството 1:1 все по-малка е надеждата на варненските „соколи“ да оцелеят в Първа лига. В следващия кръг Спартак приема Септември – на 31 май от 19 часа.

2023 © Варна е / снимка: ПФК Берое

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море