Мобилно меню

145 години от създаването на свързочни войски отбеляза ВМС във Варна

По време на честването бяха наградени изявени военнослужещи - специалисти по комуникационно-информационно осигуряване и поддръжка
145 години от създаването на свързочни войски отбеляза ВМС във Варна
645

Тържествено бяха отбелязани 145 години от създаването на свързочни войски и органите за информационно осигуряване в Българската армия във военно формирование 26800 - гр. Варна. Специален гост на честването беше началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов.

"Вие сте тези, на чиито способности за адекватно противодействие на потенциални  киберзаплахи разчита командването на Военноморските сили днес и в бъдеще. От вас се очаква да изграждате способности, да водите военни операции в определения от НАТО пети домейн и да допринасяте за гарантиране на колективната отбрана."

Той изказа своята признателност към военнослужещите и цивилните служители на свързочния полк на ВМС за вложените професионализъм, мотивация и разбиране при изпълнението на техните многобройни и сериозни служебни отговорности. 

„Много важно и сериозно професионално предизвикателство представлява вашето участие в изграждането и усвояването на системата за комуникационно осигуряване на новите кораби, които предстои да влязат в строя в близко бъдеще. Не бива да пропусна и всички усилия, които полагате за комуникационно-информационното модернизиране на корабите с остатъчен ресурс и на цялата система на ВМС“, категоричен бе адмирал Ефтимов.  

В своето приветствие командирът на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов благодари на личния състав от комуникационно-информационното осигуряване и изрази увереност в постигането на нови професионални успехи.

Със заповеди на министъра на отбраната, началника на отбраната и командира на Военноморските сили бяха наградени отличили се военнослужещи - специалисти по комуникационно-информационно осигуряване и поддръжка.

На тържествената церемония бе отбелязана и 71-вата  годишнина от създаването военното формирование.

2023 © Варна е

Две години "Лакърдии от кокпита"

Видео подкастът е любимо място за срещи на морски ентусиасти, шкипери и професионалисти
Две години "Лакърдии от кокпита"

Видео подкастът "Лакърдии от кокпита" (Tales From The Yacht Cockpit) отбелязва своя втори рожден ден на 24 юни 2026 г.. Успешният варненски проект стартира на 24 юни 2024 г., превръщайки се бързо в любимо място за срещи на морски ентусиасти, шкипери и професионалисти.

Носител на престижните награди за морска журналистика "Тинко Трифонов"и "Море", предаването събира на едно място колоритни личности. В неформалната атмосфера на яхтения кокпит на Емилиян Ялъмов и д-р Петър Павлов гостуват както легенди на ветроходството, така и популярни имена от кулинарията, киното и културата.

С десетки хиляди гледания, успешни премиери на нови епизоди и издадена книга с най-добрите интервюта, проектът продължава да вдъхновява. Той разказва за смелостта, адреналина и романтиката на живота в синьо.

2026 © Варна е