Черно море отстъпи на Левски и се сбогува с Европа

"Моряците" загубиха с 1:2 на Герена в драматичен сблъсък

Черно море загуби с 1:2 при гостуването си на Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата. Поражението два кръга преди края на сезона на практика лишава варненци от участие в Евротурнирите. След победата Левски се изравни по точки с ЦСКА 1948, но остават на 4-тото място заради предимство на "червените" в преките двубои. Варненци са на 7 точки зад тях при оставащи два кръга до края.

Черно море и Левски влязоха агресивно в двубоя на Герена, предвид важността на сблъска и за двата отбора. Гостите първи стигнаха до гол в 12-ата минута. Капитанът на Черно море Даниел Димов успешно пресира Филип Кръстев и бързо подаде откраднатата топка към Виктор Попов. Бегът отлично намери Матеус Машадо, който изпревари Сонко Сундберг и с удар в долния десен ъгъл откри - 0:1 в полза на Черно море.

Пет минути по-късно обаче домакините изравниха. Точен беше Рикардиньо.

В добавеното време на първата част вратарят на Черно море Иван Дюлгеров с ловка намеса спаси мрежата си от втори гол след изстрел на опитния Ивелин Попов.

През второто полувреме гостите от Варна създадоха поредица от опасни положения пред вратата на Левски, но не реализираха нито едно от тях. В 71-вата минута след грешка в отбраната на Черно море Рикардиньо се разписа за втори път в мача и донесе победата на Левски с 2:1.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Черно море с благотворителна кампания за Великден

На стадион Тича преди мача с Локомотив (Пловдив) в неделя ще се приемат пакетирани дълготрайни храни и консерви в подкрепа на социално слаби варненци

Поредната си благотворителна инициатива в подкрепа на социално слаби варненци организира футболният клуб Черно море. Настоящата акция цели да подпомогне нуждаещите се в навечерието на Великден като им осигури за празника дълготрайни пакетирани храни и консерви. Тя ще стане част от Великденската милосърдна кампания в храм „Св. Архангел Михаил“. Желаещите да се включат в инициативата, могат да го направят преди и по време на мача на Черно море с Локомотив (Пловдив), който ще е в неделя - 28 април, от 20:15 часа, на стадион "Тича" във Варна.

"Нека отново обединим усилия и дарим хранителни продукти на нуждаещите се. Няма по-голяма сила от това да даваме добри примери на децата си – да сме съпричастни и да даряваме надежда и усмивки на нуждаещите се хора", призовават от Черно море.

На входовете на клубния стадион ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави пакетирани хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на нуждаещите се в събота преди празника (4 май), заедно с топлия обяд в храм „Св. Архангел Михаил. Желаещите да се включат в кампанията може да дарят: консерви – рибни, пастет, лютеница и пр.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси.