Мобилно меню

Херо: Трябва да стане чудо, за да се спасим

Феновете на Спартак (Варна) заслужават много повече, обобщи наставникът на "соколите" и призна, че трудно се гради нов отбор в средата на шампионата
Херо: Трябва да стане чудо, за да се спасим
559

Наставникът на Спартак (Варна) Димитър Димитров - Херо не скри разочарованието си от изпуснатата победа при гостуването на Ботев (Враца). Двубоят завърщщи при резултат 1:1.

"Огромно е разочарованието. Това се получава втори пореден мач, след двубоя с ЦСКА 1948. Само тези два мача ни загубиха четири точки."

Херо обясни пропуснатите победи и с факта, че Спартак (Варна) няма дълбочина в състава и няма много възможности за смени в хода на двубоите, с които играта да бъде освежена.

"Липсва ни и малко характер на моменти, за да задържим победата в срещи, в които води, липсва ни и малко късмет. Не искам да се оправдавам с това, но е факт."

Херо отбеляза, че в оставащите срещи до края на първенството, чудо трябва да стане, за да запази Спартак мястото си в Първа лига.

"Когато дойдох, знаех с какво се захващам. Опитах се да направя всичко възможно. Когато човек даде всичко от себе си, съвестта му е чиста."

Димитър Димитров подчерта, че не обвинява своите футболисти за липсата на достатъчно точки в актива на Спартак.

"Виждам, че те се стараят и дават максимума от своите възможности. Просто лошо стечение на обстоятелствата. Надявам се феновете да оценяват, да виждат, че даваме всичко от себе си. Благодаря им за присъствието във всички наши мачове. Те заслужават много повече, но трудно се прави нов отбор..."

Херо анализира и ситуацията в Спартак преди да поеме отбора : "Десет кръга бяха с една точка, вижда се, че нямаше какво да се направи с предния състав. От освободените играчи никой не играе в А група. Селекцията е била подценена. През зимата да правиш селекция е много трудно. Много футболисти ни отказаха. Някои от тези, които дойдоха, бяха 3-4 избор. Максимумът сме дали от себе си с моя щаб. Опитахме се да помогнем", обобщи той.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е