Мобилно меню

Илиан Илиев: Ако искаме да надграждаме, трябва да вземем точните хора

Радвам се, че дори с някои пропуски в селекцията ние успяхме да задържим горе-долу нивото този сезон, коментира старши треньорът на Черно море
Илиан Илиев: Ако искаме да надграждаме, трябва да вземем точните хора

Наставникът на Черно море Илиан Илиев отбеляза, че отборът му може да съжалява за нулевото реми срещу Арда в Кърджали ХИПЕРЛИНК, но подчерта, че съперникът е бил по-добрият тим на терена през първата част. 

“Направихме някои корекции на почивката и малко по-агресивно влязохме през втората част. Според това, което видяхме през първото полувреме, може би имаше някакво напрежение в играчите и то не толкова от важността на сблъска, колкото заради последния мач, който изиграхме тук.

Радвам се, че успяхме да се справим второто полувреме с това.

След като Арда остана с 10 души, трябваше по-активно да се възползваме от численото си превъзходство, макар че ние създадохме доста положения. Просто ни липсваше самочувствие пред вратата на съперника. Въпреки всичко, сме доволни от желанието и себераздаването на футболистите. Всеки може да допусне грешки, а най-много грешим ние треньорите, но съм доволен от старанието на футболистите, надявам се по същия начин да се вложат в следващия мач. Оставяме изхода на битката за третото място отворена за последния кръг. ”

По повод предстоящия двубой с Левски, с който Черно море завършва сезона, Илиев отбеляза:

“Срещу всеки съперник играем с еднакво желание и хъс, както срещу Левски, така и срещу Лудогорец, и срещу ЦСКА. Важното е да се възстановим и да си вземем поуките преди последния си мач този сезон”. 

На въпрос ще продължава ли Черно море да надгражда представянето си в първенството, опитният наставник отговори: “Ако искаме да е така, трябва лятото да направим някои корекции в състава, тъй като доста хора може да ни напуснат, на някои им свършват договорите, други момчета може и да не останат.

Ние ако искаме да надградим, трябва да вземем мерки, както трябваше да го направим и миналото лято.

В момента не надграждаме, но аз се радвам, че дори с някои пропуски в селекцията ние успяхме да задържим горе-долу нивото, въпреки че вторият полусезон не е толкова добър, все пак сме в първата четворка. Ако искаме и другата година да сме напред в класирането и да се борим с отбори, които със сигурност имат по-големи бюджети, ние трябва наистина да вземем точните хора, тъй като мисля, че зимата не успяхме”, завърши Илиан Илиев.

2025 © Варна е

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е