Мобилно меню

Илиан Илиев: Имаме шанс за третото място

Трябва да играем с повече самочувствие и да гледаме напред, даваме максимума във всеки мач спрямо това, с което разполагаме, подчерта старши треньорът на Черно море
Илиан Илиев: Имаме шанс за третото място

Наставникът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на тима си при загубата с 0:2 от Левски в София в плейофната фаза на шампионата. 

“Пропуснахме първото полувреме. От представянето през второто полувреме сме доволни, момчетата дадоха максимума от себе си, но не успяхме да вкараме, което е стар наш проблем. Продължаваме напред. Видяхте че опитахме, бяхме близо, но не успяхме да вкараме. Аз не мога да се срамувам от представянето на моите футболисти, единственото е, че трябваше да подходим с повече самочувствие през първото полувреме.“

По отношение цялостното представяне на Черно море през сезона, Илиев коментира: “Да, вторият полусезон не ни е много добър, но според това, с което разполагаме, даваме максимума във всеки мач, така че аз съм много доволен от цялостното представяне. Имаме три мача до края, в които всичко е възможно да се случи. Имаме шанс да наваксаме изоставането от Арда ако играем както играхме през второто полувреме - с повече самочувствие и да гледаме напред”. 

На въпроса какво притеснява Илиан Илиев преди предстоящия двубой с Лудогорец от плейофната фаза на шампионата, опитният наставник отговори: “Ако отсъства някой, ще влезе друг, надяваме се всеки да се представя добре. Основната липса преди мача с Лудогорец е липсата на време, тъй като се прибираме в 6-7 часа сутринта, ще се опитаме да направим някакво възстановяване в неделя, в понеделник ще се раздвижим и вторник играем, така че липсата на време и на равнопоставеност при правене на програмата ни товари, но сме свикнали, така че продължаваме напред”. 

Черно море приема Лудогорец на 13 май - вторник, от 17:45 часа, на стадион “Тича” във Варна. 

2025 © Варна е

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е