Мобилно меню

Илиан Илиев: Това беше най-добрият ни мач

Ако бяхме вкарали втори гол трудно щяхме да загубим, имахме 20 удара, от които 11 точни, и то срещу Левски, няма как в този случай да приемем лесно поражението, но футболът е такава игра, в която се броят головете, обобщи наставникът на Черно море
Илиан Илиев: Това беше най-добрият ни мач

 

"Откъм футболни аргументи, може би това беше най-добрият ни мач, и то срещу отбор като Левски. Грешките на такова ниво и срещу такъв противник, дават отражение в резултата." Така старши треньорът на Черно море Илиан Илиев обобщи развоя на мача, при който "моряците" отстъпиха с 1:3 на Левски, на стадион "Тича" във Варна. 

"Доволен съм от футболистите за начина, по който изиграха първото полувреме и последните 20 минути на срещата. Загубихме мач, в който имахме 20 удара, от които 11 точни, и то срещу Левски, няма как да го приемем лесно, но футболът е такава игра, в която се броят головете. Допуснахме отново от две статични положения и от корнер голове, след центрирания и то при положение, че имаме доста високи хора в отбрана, а за известно време бяхме и с трима централни бранители. Но това не отнема от желанието за игра, което демонстрирахме в мача.

През по-голямата част от първото полувреме бяхме по-добрият отбор, ако бяхме вкарали втори гол трудно щяхме да загубим.

След това - дали ние дадохме инициативата или Левски си я взеха, по-скоро второто, създадоха ни неприятности, лошото е, както казах, че допуснахме голове от статични положения, а те имаха ситуации, при които и от игрова обстановка можеше да отбележат". 

Илиан Илиев беше категоричен, че всички в отбора на Черно море трябва да си извлекат поуки след този мач.

"Видяхме, че няма нищо страшно да играем атакуващо срещу водещите отбори, да пресираме, да създаваме ситуации, но трябва да работим и в защита и най-важното, да запазваме концентрация при статични положения - срещу Левски не направихме това, което трябваше и ни наказаха.

Можем да имаме самочувствие от играта си, но естествено, резултатът не е добър за нас.

Трябва да коригираме грешките, които сме направили", завърши опитният наставник на Черно море. 

2025 © Варна е

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е