Мобилно меню

Иван Цветанов: Изобщо не искам да си помисля, че Спартак няма да играе в елита!

В отбора са събрани много добри футболисти с големи характери, страхотен колектив, би било много жалко ако всичко се разтури с лека ръка, коментира временният наставник на "соколите" и директор на детско-юношеската школа
Иван Цветанов: Изобщо не искам да си помисля, че Спартак няма да играе в елита!

Временният наставник на Спартак (Варна) Иван Цветанов, който води отбора в домакинския мач срещу Локомотив (София), спечелен след инфарктен обрат с 3:2, коментира представянето на футболистите в мача и сложната ситуация в клуба. 

"Първите 20-25 минути не можахме да се нагодим към бързия преход на противниковия отбор, вкараха два гола, имаха още една ситуация, ако бяха вкарали и трети гол щеше да ни е още по-трудно. Но в крайна сметка вътре в съблекалнята на Спартак има добри футболисти, които освен това са и големи характери, колективът е страхотен и когато тези неща са на лице, просто няма начин да не правим това, което правим на терена. Тези футболисти днес дадоха всичко от себе си, за да зарадват публиката, която въпреки непрестанния дъжд беше на стадиона и през всички 90 минути, въпреки негативния развой в началото, не спря да подкрепя отбора.

След 25-ата минута на терена имаше един отбор и това беше отборът на Спартак!"

Иван Цветанов припомни, че въпреки добрите резултати на Спартак под негово ръководство - равенство и две победи, той предпочита да работи с втория отбор и да остане директор на детско-юношеската школа. Той коментира и сложната ситуация, в която се намира клубът в момента. 

"Изобщо не искам да мисля за възможността този отбор да спре участие в елитната ни футболна лига.

Събрани са много добри футболисти от хората, които са правили селекцията, най-вече Александър Томаш, би било много жалко ако всичко се разтури с лека ръка. Имаше посещение от хора, които искат да направят всичко възможно. Те гарантираха, че отборът на Спартак ще бъде финансово обезпечен. На нас им остава да им вярваме, че това ще се случи", обобщи Цветанов. 

2024 © Варна е

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е