Мобилно меню

Излизат на море корабите от противоминната група (MCM Black Sea)

Активацията на групата ще приключи на 29 септември
Излизат на море корабите от противоминната група (MCM Black Sea)

На 22 септември 2024 г. корабите от противоминната група (MCM Black Sea) излязоха на море. Предстои им да изпълнят следните задачи: провеждане на операции по разузнаване и наблюдение с оглед на заплахата от морски мини; провеждане на противоминни действия в определените зони и свързаните с тях действия по търсене и спасяване при необходимост; интегриране на силите и участие в съвместни учения, с цел обмен на опит и подобряване на оперативната съвместимост; принос към повишаването на морската ситуационна осведоменост на НАТО в Черно море.

В рамките на активацията групата ще вземе участие в противоминното учение на Военноморските сили на Република Турция - НУСРЕТ 2024. Активацията на групата ще приключи на 29 септември, съобщават от пресцентъра на ВМС.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ВМС - Варна

Две години "Лакърдии от кокпита"

Видео подкастът е любимо място за срещи на морски ентусиасти, шкипери и професионалисти
Две години "Лакърдии от кокпита"

Видео подкастът "Лакърдии от кокпита" (Tales From The Yacht Cockpit) отбелязва своя втори рожден ден на 24 юни 2026 г.. Успешният варненски проект стартира на 24 юни 2024 г., превръщайки се бързо в любимо място за срещи на морски ентусиасти, шкипери и професионалисти.

Носител на престижните награди за морска журналистика "Тинко Трифонов"и "Море", предаването събира на едно място колоритни личности. В неформалната атмосфера на яхтения кокпит на Емилиян Ялъмов и д-р Петър Павлов гостуват както легенди на ветроходството, така и популярни имена от кулинарията, киното и културата.

С десетки хиляди гледания, успешни премиери на нови епизоди и издадена книга с най-добрите интервюта, проектът продължава да вдъхновява. Той разказва за смелостта, адреналина и романтиката на живота в синьо.

2026 © Варна е