Мобилно меню

Коледният "Камион на добрината" пристига във Варна на 7 декември

Той ще остане в морската столица до 9 декември
Коледният "Камион на добрината" пристига във Варна на 7 декември
1440

Камионът на добрината на Coca-Cola пристига във Варна на 7 декември и ще остане в морската столица цели три дни. Жителите и гостите на града ще се потопят в празнично настроение с различни активности на място. Варна е една от спирките в традиционното турне на впечатляващия камион - част от коледната кампания на Coca-Cola, която за втора година носи посланието „Един Дядо Коледа не стига“ и вдъхновява хората да споделят и предават доброто нататък.

Коледното градче ще отвори врати във Варна на 7 декември във Varna Fun Port. Пак там на 8 декември Coca-Cola кани всички да се включат в забавлението, като се облекат като Дядо Коледа и се присъединят към забавлението в 16:00 часа. „Море“ от малки и големи Дядо Коледовци ще оживи улиците на града, изпълвайки ги с празнично настроение и усмивки, които ще стоплят сърцата на всички. Защото „Един Дядо Коледа не стига“.

На 9 декември Коледното градче на Coca-Cola ще се премести на бул. „Република“ 60 – на паркинга на магазин Kaufland.

Събитията ще са отворени от 15:00 до 21:00 часа и в трите дни.

В работилницата на градчето посетителите ще имат възможност да създадат собствени играчки и картички, които след това ще станат част от празничната украса на града. В Къщичката на Дядо Коледа ще имат възможност да се срещнат с Добрия старец и да запечатат този вълшебен миг с незабравима снимка. Гостите на събитията ще се насладят и на Coca-Cola Адвент календар с 24 уникални предизвикателства, които ще носят на участниците награди и ще добавят щипка празнична магия във всеки град. В коледното градче ще има и фотокът за моментни снимки, който ще пренесе посетителите в сърцето на Лапландия. Специална елха пък ще допринесе за магичната атмосфера и ще бъде още едно място за празнични снимки.

В Коледното градче на Coca-Cola всеки ще може да подкрепи “Операция: Плюшено мече” и талантливите младежи от менторска програма "Скритите таланти на България".

„Коледното турне на камиона на Coca-Cola се превърна в любима традиция, която събира семейства и местни общности, за да изживеят всички заедно магията на празниците. Продължавайки успеха от миналата година, искаме да бъдем двигател на това добротата да се споделя тази Коледа и да ангажираме общностите чрез незабравими събития на живо и партньорства с благотворителни организации. Коледният дух в този празничен сезон е навсякъде и със световно признатата телевизионна реклама на „Един Дядо Коледа не стига“, която е заснета в България“, отбеляза Бошко Попесков, изпълнителен директор на "Кока-Кола България".

След Варна Камионът на добрината на Coca-Cola ще отпътува към следващите си коледни дестинации: Плевен – 11-12 декември; Враца – 16 декември; Благоевград – 17 декември; Сандански – 18 декември и София – 19-22 декември.

Стремежът доброто да се разпространява и споделя с останалите е акцент в кампанията „Един Дядо Коледа не стига“, която за втора година вдъхновява и умножава добрината чрез редица активности в цялата страна. Заедно с „Екопак“ и сдружение „BG Бъди активен“ организаторите си поставят за цел събирането на бутилки и кенове, еквивалентни на броя раздадени по време на събитията. Гост на събитията ще бъде арт инсталацията „Шишеяд“, част от кампанията “Искам да съм полезен… Рециклирай ме!”, а събраното количество ще бъде предадено за рециклиране.
Тази Коледа Coca-Cola сбъдва още желания, подарява магични моменти и подготвя изненади в националната си кампания.

Голямата награда е незабравимо пътешествие до дома на Дядо Коледа – Лапландия.

Всеки може да участва, като сподели добрина през Coca-Cola App.

2024 © Варна е

С пъстро празнично шествие във Варна отбелязаха 24 май

Хиляди ученици, учители, студенти, културни дейци и граждани изпълниха централните улици на морската столица в Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
С пъстро празнично шествие във Варна отбелязаха 24 май

 

24 май – Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, бе отбелязан във Варна с тържественото общоградско шествие, в което се включиха хиляди ученици, учители, студенти, културни дейци и граждани. 

Празничната програма започна на площад „Св. св. Кирил и Методий“ под звуците на националния химн, изпълнен от Представителния духов оркестър на Военноморските сили.

“Днес е денят, в който можем да сме горди, че сме българи и че сме дали нещо наистина значимо на света. Нещо, което идва от векове и ще остане за векове напред. Това е нашата азбука, която ни дава възможност да творим, да градим, да създаваме наука", каза в приветствието си кметът на Варна Благомир Коцев, като изтъкна, че тези букви се използват от повече от четвърт милиард души по света.

В словото си той отбеляза още, че за първи път българските букви присъстват и върху монетите на Европейския съюз като символ на признанието към българската култура и духовност. “Можем да сме горди, че сме европейци и че нашата култура е част от богатството на европейската култура”, посочи кметът.

В приветствието си Варненският и Великопреславски митрополит Йоан отбеляза, че 24 май е ден на признателност към делото на светите братя Кирил и Методий и към всички, които съхраняват българската духовност, книжовност и култура. “Пазете заветите на славните ни предци и винаги помнете, че сред всичко онова, което е допринесло за съхраняването ни като народ, най-голям е приносът на родната ни писменост, духовност и култура. Вдъхновявайте се от делото на първоучителите и ревностно подражавайте на оставения от тях пример и всеотдайност”, каза още митрополит Йоан.

Сред официалните гости на събитието бяха още областният управител Марио Смърков, председателят на Общинския съвет Христо Димитров, директорът на Регионалното управление по образование Ирена Радева, народни представители, районни кметове, общински съветници и други. На изградената специално за събитието сцена присъстваха и носители на Награда „Варна“ в областта на образованието, науката и културата през годините.

След приветствията на официалните гости започна и фолклорна композиция, изпълнена от танцови състави с ученици и студенти от различни формации в града.

Празничното шествие бе поведено от официалните гости под звуците на духовия оркестър на Националното училище по изкуствата „Добри Христов“, който изпълни химна на светите братя „Върви, народе възродени“. След тях премина знаменен блок с български трибагреници, носени от 40 ученици от Варненската морска гимназия „Николай Чудотворец“, икона на светите братя и букви с надпис „Варна – знание и бъдеще“.

В шествието преминаха първи ученици и учители от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, които отбелязват своя патронен празник, следвани от училищата – носители на „Награда Варна“ – Варненската търговска гимназия „Георги Стойков Раковски“, Професионалната гимназия по туризъм „Асен Златаров“ и СУ „Любен Каравелов“. В традиционния парад се включиха общо 73 блока на училища, университети, центрове за подкрепа за личностно развитие и културни институции.

Паралелно с тях преминаха и блоковете на 53 детски градини, водени от ДГ №9 „Ален мак“ – носител на награда „Варна“ в областта на предучилищното образование. Сред участниците бяха още ДГ „Детски свят“, която отбелязва своя 50-годишен юбилей, ДГ №7 „Александър Сергеевич Пушкин“, която чества 65 години, както и ДГ №17 „Д-р Петър Берон“ и ДГ „Ян Бибиян“, които отбелязват 60-годишнини. Последваха и блоковете на всички останали детски заведения в града.

Празничната програма завърши с концерт на фолклорен ансамбъл „Варна“ пред входа на Морската градина.

Традицията Варна да отбелязва Деня на светите братя Кирил и Методий има повече от 160-годишна история. Началото е поставено през 1862 г., когато архимандрит Филарет произнася първото тържествено слово за делото на първоучителите пред българската общност в града. Оттогава до днес 24 май остава един от най-светлите и почитани празници в морската столица.

2026 © Варна е / снимки: Пресцентър Община Варна