Мобилно меню

Мария Йовкова отново е шампионка на България в тениса на маса

Общо 3 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал завоюваха състезателките на варненския клуб “Комфорт”
Мария Йовкова отново е шампионка на България в тениса на маса
624

Състезателката на варненския клуб “Комфорт” и националния отбор на България Мария Йовкова доказа и през тази година, че е най-добрата в тениса на маса у нас. Мария отново заслужи златото в Държавното индивидуално първенство по тенис на маса, което се проведе от 20 до 22 март в зала „Асарел“ в Панагюрище.

Тя спечели титлата при жените след категорична победа с 4:0 над Цветелина Георгиева (Юнак Ардино).

С бронзов медал остана друга представителка на Комфорт - Виктория Персова, която загуби в полуфинала от Цветелина Георгиева с 2:4. Персова донесе втора шампионска титла за варненския клуб в надпреварата, триумфирайки на двойки заедно с Анита Петкова (Дунав Русе). В изключително драматичен финал те победиха Мария Йовкова (Комфорт Варна) и Калина Христова (ЦСКА София) с 3:2.

След златото индивидуално и среброто на двойки, Мария Йовкова се окичи със злато и на смесени двойки, заедно с Христо Христонов (ЦСКА София). На финала те се наложиха с 3:1 гейма над Виктория Персова (Комфорт Варна) и Владимир Петков (Тетрон Плевен).

В Държавното първенство, варненският клуб Комфорт беше представен още от Полина Енчева, Белослава Балканска, Анна Гудеманова и Рая Христова, а при мъжете участие взеха Златин Тенев и Мирослав Шмидт.

Добро представяне в състезанието записа и младата надежда Полина Енчева, която се класира сред най-добрите 16 в индивидуалната надпревара и на двойки, като в индивидуалния турнир отстъпи на вицешампионката Цветелина Георгиева.

Анна Гудеманова заедно с Денислав Денев (Камчия Дългопол), както и Белослава Балканска в тандем със Стилиян Смиленов (Стоянстрой – Пловдив), също намериха място сред първите 16 на смесени двойки. Анна и Белослава се класираха и сред първите 16 на двойки.

Сред първите 16 на двойки се класираха и Златин Тенев (Комфорт Варна) и Димитър Стефанов, които в драматичен мач за място сред най-добрите 8 отстъпиха на Владимир Петков (Тетрон Плевен) и Петко Габровски (Комета Плюс Луковит).

На крачка от класиране сред първите 16 остана Мирослав Шмидт. Добро представяне в надпреварата записа и Рая Христова, която също допринесе за силното участие на Комфорт в шампионата.

2026 © Варна е

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна