Мобилно меню

Мирослав Шмидт със сребро от WTT Youth Contender Panagyurishte 2026

14-годишният варненски талант в тениса на маса се представи отлично във възрастовата група до 17 години на турнира от световните серии в Панагюрище
Мирослав Шмидт със сребро от WTT Youth Contender Panagyurishte 2026
550

Състезателят на варненския клуб по тенис на маса “Комфорт” Мирослав Шмидт направи впечатляващо представяне на турнира WTT Youth Contender Panagyurishte 2026, като се превърна в една от големите изненади на международното състезание във възрастовата група U17

“Едва 14-годишен, Мирослав демонстрира зряла игра, силна психика и отлична тактическа подготовка, които му донесоха заслужено място сред най-добрите”, коментира неговият треньор Стоян Поппетров.

Шмидт започна участието си с безапелационно представяне в груповата фаза, където записа три победи и завърши на първо място.

В основната схема при U17 той продължи уверено, като в първия кръг надигра румънеца Mircea Chirita с 3:1. В следващия етап се справи и с друг представител на Румъния – Andrei Tibirna, с което си осигури място на четвъртфиналите.

Там българинът се изправи срещу опитния индийски състезател Nikhhil Mannath. Двубоят се оказа сериозно изпитание за Шмидт заради нестандартния стил на съперника, но благодарение на по-добрата си тактика и класа той стигна до успех с 3:1.

На полуфиналите Шмидт показа още по-високо ниво, като взе реванш от шведа Emil Ellermann, който го бе победил преди два месеца, и с убедителна игра си осигури място на финала.

В битката за титлата той се изправи срещу друг представител на Швеция – Adam Wallin. Българинът започна силно и спечели първия гейм, а при 1:1 и аванс от 6:2 бе близо до това да наклони мача в своя полза. Въпреки това не успя да задържи преднината си и в крайна сметка отстъпи с 1:3.

Въпреки загубата във финала, Мирослав Шмидт заслужено се окичи със сребърния медал и остави отлични впечатления с представянето си.

Участието му в Панагюрище ясно показа, че България разполага с изключително перспективен състезател, способен да се конкурира на най-високо ниво в своята възраст. Допълнителен повод за гордост е, че България има честта да бъде домакин на кръг от световната купа, което затвърждава позициите на страната ни на международната сцена в тениса на маса.

2026 © Варна е / снимки: СКТМ Комфорт

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна