Мобилно меню

Тенисисти на Комфорт с 8 медала от Държавното до 21 години

Младите варненски състезатели показаха, че са равностойни на по-опитните си конкуренти
Тенисисти на Комфорт с 8 медала от Държавното до 21 години
542

Отлично представяне на състезателите на СКТМ Комфорт - Варна, в индивидуалните и двойкови дисциплини на държавното първенство до 21 години в Благоевград. Те завоюваха общо 6 медала, допълнени със сребърно и бронзово отличие в отборната надпревара при младежите и девойките. 

Два златни медала на двойки завоюва 14-годишният талант на Комфорт Мирослав Шмидт, който отново демонстрира постоянство и висока класа в изявите си. Във финала на двойки при младежите, заедно с партньора си Никола Генчев (Стоянстрой Пловдив) надделяха в зрелищен и динамичен мач с 3:2 срещу Димитър Стефанов (Варна 2015) и Стефан Димитров (Марек-Дигеста Дупница). При смесените двойки Шмидт и Виктория Персова (Стоянстрой Пловдив) заслужено стигнаха до трофея, като изненадаха мнозина с успешния тандем между двама тенисисти, които играят с лява ръка.

Във финалния мач те надделяха над двойката Полина Енчева (СКТМ Комфорт) и Стефан Бончев (Марек-Дигеста Дупница), които по-рано през годината спечелиха балканската титла до 15 години. Преди да стигнат до финалния сблъсък Енчева и Бончев с победите си срещу Димитров/Ц.Георгиева и Г.Стоянов/С.Мутлу показаха ,че не са за подценяване и в по-голямата възрастова група. 

В индивидуалната надпревара Шмидт стигна до бронзово отличие. Среброто заслужи друг от талантливите му съотборници в Комфорт - Виктор Димитров, също на 14 години.

Във финала той отстъпи с 2:3 (9:11) на Стефан Димитров (Марек-Дигеста Дупница) в изключително оспорван двубой. В двойките при младежите Виктор Димитров и Георги Стоянов (ЦСКА София) стигнаха до бронза. 

Белослава Балканска, Рая Христова и Анна Гудеманова, които бяха в основата на спечеленото отличие в отборното показаха добра игра и воля за победа, но трудни и класни съперници им попречиха да постигнат още по- добри резултати в индивидуалните дисциплини. Кирил Спиридонов изигра чудесно отборно първенство и с две изключително важни победи помогна за спечеления сребърен медал на отбора.

Главният треньор на СКТМ Комфорт Стоян Поппетров изказа адмирации към всички играчи на клуба за представянето им в шампионата до 21 години. Той поздрави и треньора Златин Тенев, който успя да се справи с тежките срещи и изключително голямото напрежение  по време на цялото състезание.

2025 © Варна е

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна