Мобилно меню

Тенисистите на "Комфорт" спечелиха 14 медала от Държавното до 15 години

След като триумфираха в отборното състезание и при двата пола, варненските тенисисти заслужиха още 4 златни, 4 сребърни и 6 бронзови отличия в индивидуалната надпревара
Тенисистите на "Комфорт" спечелиха 14 медала от Държавното до 15 години
701

Състезателите на СКТМ Комфорт направиха поредното си впечатляващо представяне в Държавното първенство по тенис на маса до 15 години. След като заслужиха отборните титли, както при кадетите, така и при кадетките, варненските тенисисти демонстрираха силна форма и в индивидуалната надпревара. Категорично беше господството на варненци при момчетата, където първите три места бяха за СКТМ Комфорт. Титлата отново, както и в първенството до 13 години, беше решена от сблъсък между 11-годишните съотборници Мирослав Шмидт и Виктор Димитров, а отлучието заслужи Миро. Третото място в трунира при момчетата зае Тома Николаев, отново от СКТМ Комфорт.  

Впечатляващо представяне при момичетата записа Полина Енчева. След като спечели титлата до 13 години, 11-годишната състезателка на СКТМ Комфорт заслужи и бронза при 15-годишните.

Представители на варненския клуб излъчиха носителите на трофея и при двойките кадети. Шампиони станаха Мирослав Шмидт и Людмил Димитров, които надделяха над съотборниците си Виктор Димитров и Кирил Спиридонов.

Людмил Димитров триумфира и в смесените двойки, заедно с Анита Петкова от Дунав (Русе). Във финала те надделяха над Кирил Спиридонов от СКТМ Комфорт и Нина Николова от Металик (Перник). Бронзовите медали при смесените двойки заслужиха Мирослав Шмидт от СКТМ Комфорт заедно с Веда Ниязиева от "Роса 1" (Попово) и Виктор Димитров заедно със съотборничката си Полина Енчева от СКТМ Комфорт.

Главният треньор на СКТМ Комфорт Стоян Поппетров отбеляза, че е доволен от представянето на всички състезатели на варненския клуб, които участваха в Държавното първенство до 15 години.

"Кирил Спиридонов, Людмил Димитров, Димитър Йовев и Белослава Балканска се класираха  между 5/8 място след загуби на четвъртфиналите, като Кирил спечели и две вице шампионски титли в двойковите дисциплини . Ивайло Йорданов и Данаил Кирилов са сред Топ 16 на двойки и лично. С добро представяне се отличиха следващото поколение медалисти - Теодор Еленов, Симеон Костадинов, Симона Михайлова, Йоан-Давид Олива, Микаела Димитрова", обобщи той.

2023 © Варна е / снимка: СКТМ "Комфорт"

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна