Мобилно меню

Тенисистите на СКТМ Комфорт обраха индивидуалните отличия до 15 години

С титли триумфираха Полина Енчева и Мирослав Шмидт, както и Виктор Димитров, Белослава Балканска и Анна Гудеманова при двойките
Тенисистите на СКТМ Комфорт обраха индивидуалните отличия до 15 години
603

Четири държавни титли спечелиха тенисистите на СКТМ Комфорт от Държавното индивидуално първенство до 15 години, което се проведе в Зала 20 на Двореца на културата и спорта във Варна. Със златните медали в индивидуалната надпревара се окичиха Мирослав Шмидт и Полина Енчева. Мирослав триумфира и в надпреварата на двойки заедно с Виктор Димитров.

Отличията за Виктор също бяха две, след като спечели и турнира на смесени двойки заедно с Белослава Балканска, където надиграха съотборниците си от СКТМ Комфорт и шампиони индивидуално Мирослав Шмидт и Полина Енчева.

От своя страна Белослава също показа, че за нея няма тайни в играта на двойки и ликува с трофея и при момичетата, заедно със съотборничката си Анна Гудеманова, а Полина Енчева остана със сребро в тандем с Калина Стефанова (Металик Перник). Белослава Балканска заслужи и бронзов медал от индивидуалната надпревара.

Първи медал от държавно първенство до 15 години завоюва и 12-годишната Симона Михайлова, която в тандем с Бурчин Билял (Роса-1 Попово) завършиха на трето място.

Константин Телешпан и Димитър Йовев също приключиха с бронзови медали на двойки.

Главният треньор на СКТМ Комфорт Стоян Поппетров беше особено доволен от представянето на своите възпитаници в Държавното първенство до 15 години. Припомняме, че те триумфираха и с отборния трофей в тази възрастова група.

“Искам да благодаря на хората, които ни подкрепяха и вярваха в нас дори и в най-трудните ни моменти! Няма да забравя думите на моите преподаватели в Националната Спортна Академия, които казваха, че един треньор трябва така да проведе подготовката на своите състезатели, че в най-важния месец, ден и час те да бъдат във върхова спортна форма. Щастлив съм, че по случай  90 години тенис на маса във Варна и 35 години  СКТМ Комфорт, нашето “златно поколение” направи за втора поредна година нашия клуб хегемон в Държавното индивидуално първенство до 15 години и това се случи след доминацията в отборните първенства, където прекрасният колектив между децата донесе трета поредна титла за клуба при кадети и кадетки”, заяви развълнуваният Стоян Поппетров.

2025 © Варна е / снимки: СКТМ Комфорт

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна