Мобилно меню

Виктория Персова стана шампионка в държавното по тенис на маса

Състезателите на варненския СКТМ Комфорт заслужиха общо 8 медала в индивидуалната надпревара
Виктория Персова стана шампионка в държавното по тенис на маса
540

Виктория Персова от варненския клуб по тенис на маса Комфорт спечели шампионската титла в провелото се в Пловдив държавно първенство за младежи и девойки до 21 години. След триумфа и при двата пола в отборната надпревара, тенисистите на Комфорт показаха отлично ниво и в индивидуалното състезание, в което заслужиха общо 8 медала - 2 златни, 4 сребърни и 2 бронзови

Виктория Персова безапелационно спечели шампионската титла, като загуби само един гейм във финалната среща срещу Анита Петкова (Дунав Русе). На полуфинала Персова постигна категорична победа с 3:0 гейма срещу шампионката на България при жените Цветелина Георгиева (Юнак-Ардино). 

В дисциплината смесени двойки Виктория Персова и съотборникът ѝ от СКТМ Комфорт Мирослав Шмидт стигнаха до сребърните медали след загуба на финала от Стефан Димитров (Марек-Дигеста Дупница) и Цветелина Георгиева (Юнак-Ардино).

В надпреварата на двойки Персова, заедно с Анита Петкова (Дунав Русе), отново стигна до финала и се окичи със сребро след загуба от двойката Цветелина Георгиева / Сиделя Мутлу (Юнак-Ардино). 

При младежите Мирослав Шмидт спечели титлата на двойки заедно с Никола Генчев (Стоянстрой Пловдив), като на финала двамата победиха Стефан Димитров (Марек-Дигеста Дупница) и Георги Стоянов (ЦСКА София).

В индивидуалната надпревара финалът противопостави Стефан Димитров (Марек Дигеста Дупница) и Виктор Димитров (Комфорт Варна). Победата с 3:1 гейма бе за Стефан Димитров, а Виктор Димитров (14 г.), въпреки по-малката си възраст, за втора поредна година завърши като вицешампион, показвайки изключително зряла и качествена игра.

Виктор Димитров добави още две трети места от държавното до 21 години – при смесените двойки заедно със Сиделя Мутлу и при двойките младежи със своя партньор Стилиян Смеленов (Стоянстрой Пловдив). 

Много впечатляващо бе участието и на Полина Енчева, която едва на 13 години завърши в топ 8 на индивидуалното първенство. Тя отстъпи единствено пред вицешампионката Анита Петкова (Дунав Русе). В надпреварата на двойки Полина, заедно със своята партньорка Калина Стефанова (Металик Перник), достигна до четвъртфинал, където загуби от бъдещите шампионки.

Добро представяне записаха и Рая Христова (ТОП 8) и Йоан Давид Олива (четвъртфинал на двойки). 

Белослава Балканска, в тандем с Анна Годеманова, се класира в топ 16 при двойките, а в индивидуалното първенство Белослава отпадна на осминафинал след загуба от своята съотборничка Виктория Персова.

“Състезателите на Комфорт Варна показаха силен отборен дух, колективна игра и отлична подготовка. Въпреки младата си възраст, те демонстрираха увереност, постоянство и изключително високо ниво в държавното първенство до 21 години”, обобщи главният треньор на клуба Стоян Поппетров.

2026 © Варна е

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна