Мобилно меню

За празника на ВМС: Наградиха заслужили военнослужещи и цивилни

Отличията бяха присъдени от командира на ВМС, областния управител и кмета на Варна
За празника на ВМС: Наградиха заслужили военнослужещи и цивилни
551

На 11 август 2023 г., по случай Празника на Военноморските сили, със заповеди на областния управител на Област Варна, кмета на Община Варна и командира на Военноморските сили бяха наградени отличили се военнослужещи и цивилни служители.

На церемонията в Адмиралтейството командирът на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов отправи поздравления и благодарност към всички военнослужещи и цивилни служители по случай 144-тата годишнина от създаването на флота. От името на Командването и от свое име той изказа дълбока признателност за високата отговорност, с която те изпълняват своите функционални задължения и отговорности.

Контраадмирал Михайлов отбеляза много доброто сътрудничество с общинската и областна администрации, като изрази увереността си, че това ще продължи  и в бъдеще.

В заключение благодари на целия личен състав на флота, като специално се обърна към тези, които и в момента осигуряват безопасността на корабоплаването в българските териториални води и пристанища.

Областният управител на Област Варна Андрияна Андреева награди с предметни награди и грамоти военнослужещи и цивилни служители от състава на Военноморските сили, поздрави ги и им пожела успех във високоотговорната им дейност.

Кметът на Община Варна Иван Портних награди с почетни плакети и парични награди военнослужещи и цивилни служители от състава на Военноморските сили и отправи приветствие, като благодари за доброто взаимодействие между двете най-важни институции в град Варна.

Командирът на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов награди с предметни награди, грамоти и обявяване на благодарност военнослужещи и цивилни служители, постигнали отлични резултати и показали висок професионализъм при изпълнение на служебните си задължения.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър Военноморските сили на Република България

Две години "Лакърдии от кокпита"

Видео подкастът е любимо място за срещи на морски ентусиасти, шкипери и професионалисти
Две години "Лакърдии от кокпита"

Видео подкастът "Лакърдии от кокпита" (Tales From The Yacht Cockpit) отбелязва своя втори рожден ден на 24 юни 2026 г.. Успешният варненски проект стартира на 24 юни 2024 г., превръщайки се бързо в любимо място за срещи на морски ентусиасти, шкипери и професионалисти.

Носител на престижните награди за морска журналистика "Тинко Трифонов"и "Море", предаването събира на едно място колоритни личности. В неформалната атмосфера на яхтения кокпит на Емилиян Ялъмов и д-р Петър Павлов гостуват както легенди на ветроходството, така и популярни имена от кулинарията, киното и културата.

С десетки хиляди гледания, успешни премиери на нови епизоди и издадена книга с най-добрите интервюта, проектът продължава да вдъхновява. Той разказва за смелостта, адреналина и романтиката на живота в синьо.

2026 © Варна е