Мобилно меню

Зов за помощ: Малкият Гоги се нуждае от помощ

Родителите му молят всеки, който има възможност да помогне на техния син
Зов за помощ: Малкият Гоги се нуждае от помощ

Родителите на малкия Гоги отправят апел към варненци, с молба за помощ на техния син, който трябва спешно да замине за изследвания в Турция. Гоги е само на седем години и си бори с труден враг – Болестта на Хиршпрунг. Малкият герой не се дава лесно, но тази битка струва много усилия, а и средства, които са непосилни за семейството му. Поради тази причина родителите на Георги молят всеки, който има възможност да помогне на техния син.

Ето апелът на родителите на Гоги:

Здравейте наше голямо семейство!

Даваме малко информация, съпроводена със “Зов за помощ” за нашия Гоги. Както всички знаем болестта на Гого – ОСТАВА ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ.

“Болестта на Хиршпрунг” е коварна болест!

Има затишие, има буря, има влошаване, има прилив, има и отлив! Решение на НЕЛК ще изтече след две години и след това ще става пожизнен! Сега е и с право на личен асистент!

За съжаление, Гого преди седмица-две започна отново нощно време да се изпуска!

Спазва ужасно строг режим! 90% от българската кухня му е забранена!

През деня няма никакъв проблем, но нощем проблемът пак се появява!

Разбира се, всички знаем от предупрежденията на лекуващия му лекар, че наблюдение ще се иска постоянно!

Състоянието му подлежи на строг контрол и лекарско наблюдение!

Тук в България, никой не приема отговорността да поеме тези контролни прегледи, защото знаят, че състоянието на Гого е много специфично!

За това се налага тези контролни прегледи да се извършват на всеки два месеца от самия му лекуващ лекар в Турция. Така го изискват и в решението на НЕЛК!

Поради появилият се проблем се налага Гого да тръгне за Турция на контролен преглед, за да се установи и види дебелото черво, което след операцията е вече 15 см в право положение! Чакахме го две седмици с надеждата да е нещо моментно, но това ще се разбере на контролния преглед!

За този контролен преглед по сметката на Гого има средства, но те са на привършване!

“С призив към всички Вас и с благодарност Ви молим отново да ни помогнете, отново да подадете ръка към Гого и да не даваме шанс, отново той да е в тежко състояние! Налага се да се провеждат изследвания и контролни прегледи, да се правят строги режими и затова ще имаме нужда от средства!

Помогнахте ни безкрайно много и благодарение на Вас, Слънчо печели всяка битка по пътя си! Пътя му няма свършване! Ще бъде до живот! За съжаление! Нека не го оставяме до края! Да вървим със него редом!“, казват родителите на малкия боец.

Можете да дарите по следните възможни начини:

  • Дарителска сметка в банка ДСК; IBAN BG03STSA93000029009050; BIC:STSABGSF; С титуляр Георги Стоянов Стоянов.
  • PayPal: silviaronkova191@gmail.com
  • Revolut: @silviq8rkm

Информацията за състоянието на малкия Гого можете да следите на фейсбук страницата: https://www.facebook.com/georgi.zaedno

2024 © Варна е

Мемориал в почит на дарителството за медицинска наука и образование откриха във Варна

Пилотната за България инициатива на Медицинския университет в Морската столица се проведе в навечерието на Световния ден на здравето
Мемориал в почит на дарителството за медицинска наука и образование откриха във Варна

Първият в страната мемориал в почит на дарителството в името на медицинската наука и образование бе открит в Медицинския университет във Варна в навечерието на Световния ден на здравето - 7 април. Инициативата е на академичната общност на МУ “Проф. д-р Параскев Стоянов”. Мемориалът „Дори в смъртта служим на живота“, на латински MORTUI PROSUMUS VITAE, бе открит от ректора на МУ-Варна проф. д-р Димитър Райков. Той е символ на признателността на студентите и преподавателите от медицинския университет в морската столица към хората, които са направили благородния избор след смъртта тялото им да послужи за развитието на науката и за обучението по анатомия на бъдещите лекари.

Мемориалът с паметна плоча, вечно зелени и цъфтящи растения, е обособен в градината на МУ-Варна. При откриването му ректорът на университета се обърна към присъстващите с думите:

„Медицински университет – Варна е първият в страната, който открива подобен мемориал. Подобна инициатива е първа и за България. По света това е традиция, с която се изразява почитта към дарителите. Традиция ще стане и за нашия университет.

Човешкото тяло остава най-ценният учител за всеки студент по медицина, а даряването му е върховен акт на благородство.

Мемориалът, който откриваме, неслучайно се намира в този зелен кът – дървото и цветята са символ на живота. Те ще ни напомнят, че зад всяка лекция, всяка операция и всяко спасено човешко сърце стоят успешни лекари, но и непознати дарители. Преди да облечем белите престилки, ние всички сме се учили от тях. Нека отдадем почит и уважение на хората, които със своята благородна саможертва са неразделна част от обучението на бъдещите лекари“.

От 2016 г. в „Катедрата по анатомия и клетъчна биология“ към МУ-Варна действа програма за доброволно дарителство на тяло за нуждите на обучението на студентите в часовете по анатомия. Благодарение на тези свои първи учители, бъдещите лекари получават най-добрите знания, за да станат отлични професионалисти. След приключване на програмата тленните останки на дарителите се погребват  с почести.

Ръководителят на Катедрата по анатомия и клетъчна биология доц. д-р Стоян Павлов припомни: „Донорската програма на МУ-Варна  PROSUMUS VITAE е създадена с високата отговорност, която имаме към процеса на обучението по анатомия на студентите по медицина, към обществото и към медицинското съсловие. Мемориалът ще напомня за хора, които вече ги няма сред живите, но дори в смъртта си продължават да служат на живота. В МУ-Варна ги наричаме „тихите учители“, защото те не само мълчаливо предоставят повече знания за човешкото тяло, отколкото който и да е лектор, но и преподават на студентите важни уроци по смирение и човешко отношение“.  

Специален гост на церемонията бе Варненският и Великопреславски митрополит Йоан

2025 © Варна е / снимки: Пресцентър МУ - Варна