Спартак (Варна) победи Марица (Пловдив) с 2:0

"Соколите" остават втори във временното класиране във Втора лига

Спартак (Варна) победи Марица (Пловдив) с 2:0 при гостуването си в 25-ия кръг на Втора лига. Двубоят бе ръководен от арбитъра Християна Гутева. Ахмед Ахмедов откри резултата в 22-рата минута. Попадението е 13-о през този сезон за топ голмайстора на "соколите", който остава лидер при стрелците във Втора лига. В 70-ата минута Георги Бабалиев покачи резултата в полза на Спартак с първия си гол след завръщането си при варненци. С победа 2:0 за Спартак приключи двубоят.

"От подновяването на шампионата, като стойност на играта, мисля, че беше най-добрият ни мач. Радвам се, че и това което ни липсваше на мача в Дупница - агресивността, днес момчетата го демонстрираха, бяха и по-свежи, естествено. Радвам се също така, че успяхме да създадем много ситуации, вкарахме и два гола", обобщи наставникът на "соколите" Росен Кирилов.

Успехът бе 15-и за Спартак в шампионата през настоящия сезон. Варненци остават във временното класиране с 48 точки, лидерът Септември е с 51.

В следващия кръг Спартак посреща Дунав (Русе) на 30-и март, от 15:30 часа.

Спартак: 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Сабри, 4 Радослав Терзиев, 6 Александър Цветков, 31 Дмитро Семенив, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев (Георги Мариянов), 10 Румен Руменов (к), 14 Ромееш Ивей (Александър Янчев), 8 Цветослав Петров (Георги Бабалиев), 29 Ахмед Ахмедов (Джейми Емпие)

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак (Варна)

Черно море без капитана си за важния мач с Локомотив (Пловдив)

Даниел Димов отпадна от групата на "моряците" заради травма, като до последно участието му бе под въпрос

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за предстоящия мач с Локомотив (Пловдив) от 31-вия кръг на елитната ни футболна лига. От нея заради травма отпадна капитанът Даниел Димов. До последно участието на опитния играч във важния двубой бе под въпрос, но на последната тренировка преди двубоя Димов отово е усетил болка в бедрото.

От списъка на Илиан Илиев за мача отпадна и Мартин Дичев.

Срещата между Черно море и Локомотив Пловдив е в неделя, 28 април от 20:15 часа на стадион „Тича“ във Варна. Цената на билетите е 12 лева и ще се продават в деня на мача на касите на стадиона, които отварят в 17:30 часа. Преди това билети може да бъдат закупени онлайн в мрежата на Ивентим.

Главен съдия на мача ще е Ивайло Стоянов, с помощници Димитър Русев и Красимир Миланов, а за четвърти съдия е определен Георги Иванов. За ВАР ще отговаря Петър Кузев с асистент Никифор Велков. Съдийски наблюдател ще е Димитър Костов.

Групата на Черно море: Иван Дюлгеров, Християн Славков, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Виктор Попов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло, Мишаел Алвес, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Исмаил Иса.

2024 © Варна е / снимка: ПФК Черно Море