Мобилно меню

Млади творци от 10 града се събират за арт фестивал във Варна

Emergence Art Fest ще се проведе от 20 до 24 март, а тази година темата на събитието е "КОНВЕРГЕНЦИЯ", всички изяви са с вход свободен
Млади творци от 10 града се събират за арт фестивал във Варна
633

За втора поредна година, от 20 до 24 март, в Радио Варна ще се проведе Emergence Art Fest. Фестивалът за изгряващи артисти ще събере младежи от над 10 града - художници, скулптори, фотографи, режисьори, писатели, музиканти - които ще представят своите произведения в петдневна програма.

Официалното откриване на фестивала ще се състои на 20 март (сряда) от 18:30 в големия арт салон на Радио Варна. Тази година темата на фестивала е "КОНВЕРГЕНЦИЯ". Ще се търсят точките на пресичане между различните видове изкуство, както и различни области на изкуството знанието.

По време на разнообразната програма посетителите ще могат да разгледат изложби за изобразително изкуство и фотография, да се запознаят с нови български филми по време на вечер на късометражното кино, да се включат в дискусия за ролята на изкуствения интелект в изкуството, да посетят арт базар, да се позабавляват в театрална и литературна работилница, да се срещнат лично с артистите и да посетят концерт на изгряваща българска банда. Всички събития от фестивала са с вход свободен.

“Създадохме този фестивал, защото много ни липсваше сцена за млади изгряващи артисти в града. Искаме да подкрепим културната сфера и да срещнем артистите едни с други, за да се създаде една по-жива общност, която да даде мотивация за все повече подобни изяви в града.”, споделя Деница Балинова, един от организаторите на фестивала.

Emergence Art Fest обединява две каузи - даването на сцена на изгряващи артисти в България, създавайки диалог между тях и другите сфери на дейност, и подкрепа на културната среда в гр. Варна извън туристическия сезон. Фестивалът събира стотици гости от различни поколения и създава пространство за изява и обмен на идеи.

2024 © Варна е / снимка: Теодора Михайлова

Галерия 33 представя изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков

В експозицията са включени произведения с различна тематика и художествен израз – от фигуративни композиции до абстрактни творби, общото между които е интересът към човека, неговите преживявания, връзката му с природата и онези малки и големи неща в живота, които ценим, пазим и които ни носят усещане за щастие и смисъл, информират организаторите
Галерия 33 представя изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков

На 26 юни от 18 часа Галерия 33 представя съвместна изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков.

Официалното откриване и представяне на авторите ще бъде направено от проф. Радослав Радев.

В експозицията са включени произведения с различна тематика и художествен израз – от фигуративни композиции до абстрактни творби. Общото между тях е интересът към човека, неговите преживявания, връзката му с природата и онези малки и големи неща в живота, които ценим, пазим и които ни носят усещане за щастие и смисъл, информират организаторите.

Картините разглеждат света през различни гледни точки и настроения. Някои са съзерцателни и поетични, други са изпълнени с енергия и цвят, но всички са създадени с желанието да докоснат зрителя и да предизвикат лична емоция или размисъл. Всеки посетител може да открие в тях нещо близко до собствения си опит, спомен или мечта. Изложбата представя творби за различни пространства и вкусове, допълват от галерията.

Откриването е на 26 юни от 18:00 часа в Галерия 33. Изложбата продължава до 15 юли 2026 г.

Място: Галерия 33, ул.Габрово 2А, Варна

Вход: свободен

2026 © Варна е