Мобилно меню

История за любов разказва Ирина Флорин в новата си песен

В "По-близо" нежните и мелодични вокали са съчетани с модерно звучене
История за любов разказва Ирина Флорин в новата си песен

Запазената марка на Ирина Флорин е създаването на емоционална българска поп музика. Най-новият ѝ проект е озаглавен "По-близо" и разказва история за любов, съчетава модерно звучене с нежни, мелодични вокали и излиза заедно с официално видео.

"Тази песен е за човек, който те разбира по-добре от всеки друг. В свят, в който често се озоваваме сами, най-ценно е да намериш този, който може да ти даде усещане за дом, смисъл и сила", отбелязва певицата.

Върху създаването на "По-близо" работят Жени Джамбазова, която пише музиката, Димитър Кърнолски и Магомед Алиев – Мага, които създавт аранжимента, както и Дара Екимова и Ваня Щерева, които пишат текста заедно със самата Ирина Флорин.

Видеото към песента е ексцентрично и същевременно минималистично, подчертавайки емоционалната връзка, която песента търси да предаде. Режисьори на клипа са креативното дуо The Trackers (Евгени Гочев и Еда Кадирова) и Ирина Флорин.

За първи път феновете на Ирина ще могат да чуят новия сингъл на живо по време концерта ѝ в Кино Кабана на 19 септември.

2024 © Варна е / снимки: Virginia Records

На концерт във Варна: Светлин Русев ще свири на тристагодишната цигулка Страдивариус

Изявата на 11 декември ще е първа по рода си в България
На концерт във Варна: Светлин Русев ще свири на тристагодишната цигулка Страдивариус

Във Варна ще е първият концерт с оркестър на Светлин Русев с тристагодишната цигулка Страдивариус, която Българската държава му връчи в края на октомври. На специална церемония на 31 октомври министърът на културата Найден Тодоров повери на виртуозния цигулар инструмента – реликва, създаден преди три века, на който доскоро свиреше Минчо Минчев.

Концертът ще е на 11 декември от 19 часа, в Зала 1 на Фестивалния и конгресен център във Варна.

Необикновената история на цигулката започва през 1716 г., когато е изработена от Антонио Страдивари, но е известна и с името "Барон Витгенщайн", защото дълги години е собственост на легендарната фамилия, втора по богатство след Ротшилд. С идването си на власт Хитлер започва системно да ограбва културни артефакти и произведения на изкуството. За да спаси цигулката от нацистите, Паул Витгенщайн тайно я изнася от дома си във Виена и я пренася нелегално в Швейцария през 1938 г. След време тя попада в Лондон, после в Ню Йорк. На нея свири концертмайсторът на Нюйоркската филхармония Джон Кориляно старши.

През 1977 г. Българската държава купува инструмента специално за Минчо Минчев.

От ноември тази година на цигулката свири Светлин Русев, а във Варна, на първия си за България концерт с оркестър с безценния инструмент, той ще изпълни Концерт за цигулка и оркестър № 1 (ла минор) на Дмитрий Шостакович. Варненският оркестър ще бъде дирижиран от маестро Григор Паликаров. Концертът е част от цикъла "Петите симфонии" и в неговата програма ще прозвучи Пета симфония на Сергей Прокофиев.

2024 © Варна е