Мобилно меню

Илиан Илиев: Добре че поведохме с 2:0, че да се поуспокоим на терена

Мачът срещу Септември беше изключително труден за нас от психологическа гледна точка, след двете поредни загуби, подчерта наставникът на Черно море
Илиан Илиев: Добре че поведохме с 2:0, че да се поуспокоим на терена

 

"Желанието ни за игра в мача срещу Септември беше възнаграден с успех. Това беше важно за нас след двете поредни поражения, които - заслужени или не, си бяха загуби". Така коментира старши треньорът на Черно море Илиан Илиев домакинския успех на "моряците" срещу Септември с 3:0. Специалистът подчерта, че двубоят е бил изключително труден за отбора му от психологическа гледна точка, а "...под психологически натиск не е лесно да се играе".

Илиев подчерта, че отборът му трябва да играе с повече самочувствие пред собствена публика и да задържа повече топката.

"Добре че ни влязоха ситуациите за първите два гола, за да се поуспокоим на терена. В началото на второто полувреме не влязохме по най-добрия начин и рискувахме да намалим разликата в резултата, което отново щеше да вкара напрежение в изявите на футболистите. За щастие тогава дойде и третия гол в наша полза".

Наставникът на "моряците" поздрави футболистите си не само за изявите им в двубоя срещу Септември, но и в предишните две срещи, завършили с поражение за "моряците".

"Срещу Септември желанието ни за игра бе възнаградено с подходящия резултат".

На въпрос дали би си позволил схема с двама типични нападатели с игра, предвид добрата форма на Исмаил Иса и привличането на Атанас Илиев, треньорът на Черно море отговори:

"Играли сме с двама типични нападатели през годините, но всичко зависи от хората зад тях. Не трябва да се оставят изолирани напред. Това са схеми, които може да опитаме в мачовете занапред".

По повод кадровите проблеми в клуба заради контузени и некартотекирани футболисти, Илиев коментира:

"Адаптираме футболисти, засега се справят. Като цяло всички в отбора са ни нужни. Надявам се паузата да помогне за възстановяването на контузените футболисти, както и да придвижим въпроса с картотеките на новите. Така ще имаме повече опции по крилата, най-вече."

Черно море ще поднови участието си в шампионата на 9 април с гостуване на Хебър в Пазарджик. Междувременно на 4 април е изключително важното гостуване на ЦСКА в София в 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на България. Двубоят е с начален час 20:00.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е