Илиан Илиев: Добре че поведохме с 2:0, че да се поуспокоим на терена

Мачът срещу Септември беше изключително труден за нас от психологическа гледна точка, след двете поредни загуби, подчерта наставникът на Черно море

"Желанието ни за игра в мача срещу Септември беше възнаграден с успех. Това беше важно за нас след двете поредни поражения, които - заслужени или не, си бяха загуби". Така коментира старши треньорът на Черно море Илиан Илиев домакинския успех на "моряците" срещу Септември с 3:0. Специалистът подчерта, че двубоят е бил изключително труден за отбора му от психологическа гледна точка, а "...под психологически натиск не е лесно да се играе".

Илиев подчерта, че отборът му трябва да играе с повече самочувствие пред собствена публика и да задържа повече топката.

"Добре че ни влязоха ситуациите за първите два гола, за да се поуспокоим на терена. В началото на второто полувреме не влязохме по най-добрия начин и рискувахме да намалим разликата в резултата, което отново щеше да вкара напрежение в изявите на футболистите. За щастие тогава дойде и третия гол в наша полза".

Наставникът на "моряците" поздрави футболистите си не само за изявите им в двубоя срещу Септември, но и в предишните две срещи, завършили с поражение за "моряците".

"Срещу Септември желанието ни за игра бе възнаградено с подходящия резултат".

На въпрос дали би си позволил схема с двама типични нападатели с игра, предвид добрата форма на Исмаил Иса и привличането на Атанас Илиев, треньорът на Черно море отговори:

"Играли сме с двама типични нападатели през годините, но всичко зависи от хората зад тях. Не трябва да се оставят изолирани напред. Това са схеми, които може да опитаме в мачовете занапред".

По повод кадровите проблеми в клуба заради контузени и некартотекирани футболисти, Илиев коментира:

"Адаптираме футболисти, засега се справят. Като цяло всички в отбора са ни нужни. Надявам се паузата да помогне за възстановяването на контузените футболисти, както и да придвижим въпроса с картотеките на новите. Така ще имаме повече опции по крилата, най-вече."

Черно море ще поднови участието си в шампионата на 9 април с гостуване на Хебър в Пазарджик. Междувременно на 4 април е изключително важното гостуване на ЦСКА в София в 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на България. Двубоят е с начален час 20:00.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.