Мобилно меню

Илиан Илиев: Не бяхме на необходимото ниво, затова отпаднахме!

Това което се случи на терена срещу Литекс не трябва да допускаме да се повтори и тези футболисти, които в този мач не показаха това, което могат - няма и да играят, категоричен е наставникът на Черно море
Илиан Илиев: Не бяхме на необходимото ниво, затова отпаднахме!

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев не скри разочарованието си след отпадането на отбора от турнира за Купата на България. Както ВАРНА Е ви информира, варненският клуб стана първият тим от елита, който напусна надпреварата в толкова ранна фаза.

"Неприятно отпадане за нас. Искам да поздравя момчетата от Литекс, които се бориха за всяка топка, раздадоха се максимално. Ние много говорихме за това, че със сигурност съперникът ще даде максимумът от себе си и ние не сме ли на тяхното ниво ще имаме проблеми, и точно това се получи."

Илиан Илиев коментира, че за пореден път е станало ясно, че ако 2-3 основни футболисти не играят, трудно може да им бъдат намерени заместници на същото ниво.

"Започнахме с по-млади момчета, искахме да им дадем шанс, не се получи и след това вече, като тръгна мачът в това русло, стигнахме до отпадане. Неприятно е, съжаляваме и се извиняваме за това на нашите фенове. Говорихме си многократно в съблекалнята, че мачовете за Купата нямат нищо общо с мачовете за първенството. Всичко се решава в един мач и всичко може да се случи."

Старши треньорът на Черно море подчерта, че отборът му е загубил повечето единоборства на терена, което е знак, че съперникът е бил по-активният и по-агресивният състав на терена. "В мачовете в първенството разчитаме основно на агресия, тук не се получи, футболистите на Литекс се бяха прибрали в своята половина, бориха се на контраатака, което беше очаквано. С уважение към отбора на Литекс, мисля че причината за отпадането ни е това, че ние не бяхме на необходимото ниво, а и те се доближиха до най-добрата си форма в много моменти на мача", обобщи Илиев.

Наставникът на "моряците" отбеляза, че футболистите от тима му, които обичайно играят на ниво в първенството, днес също са се опитвали да бъдат на ниво.

"На фона на претенциите, които имат някои момчета, които не играят редовно, те трябваше днес да покажат малко повече желание. Във футбола може да се греши, но когато противникът показва по-голямо желание за игра, значи ние треньорите сме сбъркали някъде и не сме успели да накараме футболистите да подходят достатъчно сериозно към мача. Според мен не бяхме готови да отговорим на това, което предложи отборът на Литекс и затова съм виновен аз като треньор. Това което се случи на терена не трябва да допускаме да се случи отново и тези футболисти, които в този мач не показаха това, което могат няма и да играят. Всичко зависи и от нивото на самокритика и самооценка на всеки играч", допълни Илиев.

2023 © Варна е

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е