Илиан Илиев: Не бяхме на необходимото ниво, затова отпаднахме!

Това което се случи на терена срещу Литекс не трябва да допускаме да се повтори и тези футболисти, които в този мач не показаха това, което могат - няма и да играят, категоричен е наставникът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев не скри разочарованието си след отпадането на отбора от турнира за Купата на България. Както ВАРНА Е ви информира, варненският клуб стана първият тим от елита, който напусна надпреварата в толкова ранна фаза.

"Неприятно отпадане за нас. Искам да поздравя момчетата от Литекс, които се бориха за всяка топка, раздадоха се максимално. Ние много говорихме за това, че със сигурност съперникът ще даде максимумът от себе си и ние не сме ли на тяхното ниво ще имаме проблеми, и точно това се получи."

Илиан Илиев коментира, че за пореден път е станало ясно, че ако 2-3 основни футболисти не играят, трудно може да им бъдат намерени заместници на същото ниво.

"Започнахме с по-млади момчета, искахме да им дадем шанс, не се получи и след това вече, като тръгна мачът в това русло, стигнахме до отпадане. Неприятно е, съжаляваме и се извиняваме за това на нашите фенове. Говорихме си многократно в съблекалнята, че мачовете за Купата нямат нищо общо с мачовете за първенството. Всичко се решава в един мач и всичко може да се случи."

Старши треньорът на Черно море подчерта, че отборът му е загубил повечето единоборства на терена, което е знак, че съперникът е бил по-активният и по-агресивният състав на терена. "В мачовете в първенството разчитаме основно на агресия, тук не се получи, футболистите на Литекс се бяха прибрали в своята половина, бориха се на контраатака, което беше очаквано. С уважение към отбора на Литекс, мисля че причината за отпадането ни е това, че ние не бяхме на необходимото ниво, а и те се доближиха до най-добрата си форма в много моменти на мача", обобщи Илиев.

Наставникът на "моряците" отбеляза, че футболистите от тима му, които обичайно играят на ниво в първенството, днес също са се опитвали да бъдат на ниво.

"На фона на претенциите, които имат някои момчета, които не играят редовно, те трябваше днес да покажат малко повече желание. Във футбола може да се греши, но когато противникът показва по-голямо желание за игра, значи ние треньорите сме сбъркали някъде и не сме успели да накараме футболистите да подходят достатъчно сериозно към мача. Според мен не бяхме готови да отговорим на това, което предложи отборът на Литекс и затова съм виновен аз като треньор. Това което се случи на терена не трябва да допускаме да се случи отново и тези футболисти, които в този мач не показаха това, което могат няма и да играят. Всичко зависи и от нивото на самокритика и самооценка на всеки играч", допълни Илиев.

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.