Мобилно меню

Илин Димитров: Предстоящият летен сезон няма да е лесен!

Нямам желание да участвам в служебен кабинет, пожелавам успехи на бъдещия министър, заяви той
Илин Димитров: Предстоящият летен сезон няма да е лесен!
733

Бившият министър на туризма в два служебни кабинета Илин Димитров заяви, че няма желание да участва в предстоящия служебен кабинет. Той подчерта, че се чувства щастлив и спокоен в настоящата си позиция като съветник на президента в сферите туризъм и култура. В съобщение в социалните мрежи, Димитров отбеляза, че не се наема да прави прогнози кой ще е следващият министър на туризма, но подчерта, че задачата му ще е доста отговорна, тъй като предстоящият сезон няма да е лек. Ето цялото изявление, което Илин Димитров помести в официалния си профил във Фейсбук: 

"В последните 2 дни ми звъннаха над 50 души (10 от тях председатели на браншови организации) с въпроси относно участие или неучастие в служебен кабинет. Благодаря на всички за подкрепата, оценявам я. С цел да понижа нивата си на стресови хормони в следващата седмица, да запазя все още черна малкото останала ми коса, да не предизвиквам излишни тревоги, трепети и вълнение, то искам да обявя, че нито имам желание, нито ще участвам в този служебен кабинет.

Не си позволявам дори да правя и предположения кой ще е министър. Това си е работа на служебния премиер, дано да си направи добра преценка.

Харесвам сегашната си позиция много и съм щастлив от нещата, които правя в Администрацията на президента. Имаме много започнати проекти по линия на културата, религията и туризма (те много често вървят ръка за ръка) и така се чувствам полезен. Пожелавам успехи на бъдещия министър (без значение дали е мъж или жена) и кураж, защото сезонът идва и няма да е лесен или лек. Още веднъж, сърдечни благодарности за подкрепата, но в тази ми позиция се чувствам прекрасно и няма нужда името ми да се върти напразно. Ако има нещо, то ще го съобщя."

2024 © Варна е / снимка: Фейсбук

Дара: Любимият ми предмет в училище беше историята

Родният ми град Варна е мястото, с което се чувствам най-силно свързана, изтъкна победителката в Евровизия, която прие поканата на министъра на туризма да се включи в мащабна кампания за представяне на България пред света
Дара: Любимият ми предмет в училище беше историята

Популярната изпълнителка от Варна Дарина Йотова - Дара, която преди месец спечели песенния конкурс Евровизия, прие поканата на министъра на туризма Илин Димитров да се включи в мащабна кампания за представяне на България пред света

Проектът на Министерството на туризма предвижда да бъдат заснети клипове и рекламни материали с известни българи - артисти, спортисти, учени, млади таланти и хора с високи постижения, които могат да говорят за страната ни лично и убедително.

Дара посочи родния си град Варна като мястото, с което се чувства най-силно свързана.

Тя сподели, че е горда със забележителностите на морската столица, като Варненския халколитен некропол (най-старото обработено злато в света), природния феномен "Побити камъни", Аладжа манастир, Римските терми и др.

"Любимият ми предмет в училище беше историята. За мен е важно посланието към публиката да бъде лично. Когато човек говори за място, което наистина е почувствал, тогава то стига много по-силно до хората", каза Дара.

Тя сподели и емоцията си от миналогодишно посещение до Белоградчишките скали, които символизират за нея красотата на България.

Според генералния директор на БНТ Милена Милотинова, която има за задача да организира домакинството на България на Евровизия през 2027-а, страната ни има изключително силна идентичност като древна държава, дала една от най-разпространените писмености, и този разказ трябва да бъде представян пред света. "Евровизия е световно шоу, което прави целогодишна кампания на страната-домакин. С лице като Дара ще повишим интереса към България", подчерта Милотинова.

Министър Илин Димитров връчи на Дара и специален подарък - статуетка с роза, която е най-популярният символ на страната ни.

2026 © Варна е / снимка: Министерство на туризма на Република България