Мобилно меню

Изложба акварел "Морето и ние" представя Галерия 33

Партньорите в живота и в изкуството Селма и Краси Тодорови редят своята първа съвместна експозиция
Изложба акварел "Морето и ние" представя Галерия 33

 

"Морето и ние" е първата съвместна изложба, в която партньорите в живота и в изкуството, Селма и Краси Тодорови, участват заедно.

Събитието е част от съпътстващата програма на Четвъртото Международно триенале "Духът на акварела" във Варна и представя най-актуалните творби на Селма и Краси Тодорови в акварела. Творбите са съпоставени с няколко портрета, доказали своите качества през последните години чрез участия и отличия в световни форуми на акварела.

Фокусът на Селма Тодорова в тази изложба е морската стихия. В своите различни проявления, форми и цветове тя е съизмерима с човека – като участник в нея или като неин наблюдател. Повечето творби от тази серия се показват за първи път.

Изключително изразителните портрети на Селма поразяват със своята чувственост и пленяват зрителя с духовното си послание.

Картините на Краси Тодоров, вдъхновени от Атлантическия океан, също се представят за първи път пред публика.

Както винаги, неговите творби са категорични – за разлика от нежността в работите на Селма, те са изпълнени със сила и твърдост, както в избора на сюжети, така и в контраста и колорита. Портретите на Краси въздействат изключително силно. С безкомпромисен рисунък и ясно послание за сила, тези произведения са пътували в множество страни.

Съпоставени в една изложба, творбите на Селма и Краси си приличат единствено по професионализма и общата тема – "Морето и ние".

Те са като Ин и Ян – два елемента, две начала, които не могат един без друг. Не просто различни, а допълващи се сили, които заедно създават едно завършено цяло, носещо по-дълбоко послание и градивна енергия. Мекотата и нежността на жената и силата и категоричността на мъжа.

Така е и в тази изложба, която олицетворява не само художествен синхрон, но и хармония в различието.

Изложбата се открива на 2 юли 2025 г. от 18:00 ч. в Галерия 33 и ще продължи до 1 август 2025 г.

  • Адрес: ул. Габрово 2A, 9000 Варна
  • За контакт: +359899878333; contact@gallery33.art
  • Вход: Свободен
2025 © Варна е / снимки: Галерия 33

Галерия 33 представя изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков

В експозицията са включени произведения с различна тематика и художествен израз – от фигуративни композиции до абстрактни творби, общото между които е интересът към човека, неговите преживявания, връзката му с природата и онези малки и големи неща в живота, които ценим, пазим и които ни носят усещане за щастие и смисъл, информират организаторите
Галерия 33 представя изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков

На 26 юни от 18 часа Галерия 33 представя съвместна изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков.

Официалното откриване и представяне на авторите ще бъде направено от проф. Радослав Радев.

В експозицията са включени произведения с различна тематика и художествен израз – от фигуративни композиции до абстрактни творби. Общото между тях е интересът към човека, неговите преживявания, връзката му с природата и онези малки и големи неща в живота, които ценим, пазим и които ни носят усещане за щастие и смисъл, информират организаторите.

Картините разглеждат света през различни гледни точки и настроения. Някои са съзерцателни и поетични, други са изпълнени с енергия и цвят, но всички са създадени с желанието да докоснат зрителя и да предизвикат лична емоция или размисъл. Всеки посетител може да открие в тях нещо близко до собствения си опит, спомен или мечта. Изложбата представя творби за различни пространства и вкусове, допълват от галерията.

Откриването е на 26 юни от 18:00 часа в Галерия 33. Изложбата продължава до 15 юли 2026 г.

Място: Галерия 33, ул.Габрово 2А, Варна

Вход: свободен

2026 © Варна е