Мобилно меню

Кирякос Георгиу: Стана атрактивен мач

Футболистите в Спартак са изключителни професионалисти, обстановката е спокойна, ще се борим за победата срещу Черно море, обобщи новият наставник на "соколите"
Кирякос Георгиу: Стана атрактивен мач

Новият старши треньор на Спартак (Варна) Кирякос Георгиу коментира изявите на футболистите в първия им двубой под негово ръководство, в който те завършиха 1:1 при гостуването на Ботев (Враца).

"Стана атрактивен и отворен мач, който беше добър и за двата отбора. Имаше положения и пред двете врати и двата отбора търсеха победата. Не ни стигнаха няколко минути, за да отбележим втори гол и да се поздравим с успеха.

Веднага след първия гол имахме три положения да затворим мача, но не го направихме, техният вратар също беше на висота и извади чисти положения.

Те също имаха своите положения, опитаха се да играят футбол, за което ги поздравявам. Бяха ни разучили, опитаха се да ни изненадат. Нашият вратар Мартин Величков също извади доста положения. Мисля, че и за двата отбора стана много хубав мач, приятен за окото на зрителя."

Кирякос Георгиу сподели, че откакто той е поел отбора на Спартак положението е изключително спокойно.

"Нямаме никакви проблеми, нямаме никакви притеснения. Мисля че бурята с напускането на Томаш беше преминала малко преди това.

Футболистите в Спартак са изключителни професионалисти, работят винаги на макс, те са много сериозни и отговорни.

Ръководството направи всичко възможно да не им повлияе тази раздяла. Всичко се получи много плавно, все пак аз бях част от клуба и преди това. Познавам всеки един от футболистите, имам пръст те да са в Спартак. Нямахме никакви колебания как да работим заедно. Имаме много силен колектив, момчетата са се сработили много добре. Те са много добри освен като футболисти, но и като характери и всичко се получава с лекота."

По отношение на бъдещето на Спартак (Варна) Кирякос Георгиу заяви: "Със сигурност имаме футболисти да бъдем гъвкави, да можем да правим промени, да можем да изненадаме противника, така че нека колегите да не очакват винаги да използваме досегашния си стил на игра, отворени сме за промени и имаме нужните футболисти да го направим."

Треньорът на Спартак коментира и съвместната си работа с предишния треньор на Спартак (Варна) Александър Томаш, както и твърденията, че лично той е препоръчал Георгиу за свой заместник пред президента на клуба Павлин Николов.

"Мога да нарека Томаш приятел, изключителен човек, много взех от него, той също взе от мен, работихме страхотно заедно. Той е на високо ниво и е удоволствие да се работи с него. Благодаря му за всичко, което е направил за мен."

Кирякос Георгиу отговори и на щекотлив въпрос относно взаимоотношенията му с феновете на Спартак.

"Аз не живея в миналото, мисля, че и те не живеят с истории от преди години, нещата са много променени от тогава, всички сме по-зрели, по-опитни, ситуацията е много по-спокойна в сравнение с предишния ми период начело на Спартак. Феновете винаги милеят за отбора си, от първата до последната секунда на всеки мач, бил съм свидетел на това.

Днес също дойдоха да ни подкрепят, колкото можаха, около 50 човека пътуваха 5 часа, за да са с нас днес и съжаляваме наистина, както момчетата, така и целият ни щаб, че изпуснахме победата.

Това се случва във футбола, продължаваме напред и мислим за следващия мач."

Кирякос Георгиу заяви също, че подготовката за градското дерби срещу Черно море, което предстои на 22 септември, започва още в автобуса по време на пътуване от Враца за Варна.   

"Това, което всички искаме е победа срещу Черно море. От днес, още като се качим в автобуса обратно към Варна, започваме да анализираме с моя щаб. Искаме да сме готови и да постигнем победата за нашите фенове, за нас самите и за нашето ръководство, което прави уникални неща и милее за отбора. Господин Николов всеки ден е на стадиона, днес също пътува до Враца, за да поздрави момчетата и да ги подкрепи. Ще се борим са победата с участието на целия колектив и на феновете и успехът ще бъде за всички нас", завърши с увереност Кирякос Георгиу.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър Спартак Варна

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е