Мобилно меню

Кирякос Георгиу: Стана атрактивен мач

Футболистите в Спартак са изключителни професионалисти, обстановката е спокойна, ще се борим за победата срещу Черно море, обобщи новият наставник на "соколите"
Кирякос Георгиу: Стана атрактивен мач

Новият старши треньор на Спартак (Варна) Кирякос Георгиу коментира изявите на футболистите в първия им двубой под негово ръководство, в който те завършиха 1:1 при гостуването на Ботев (Враца).

"Стана атрактивен и отворен мач, който беше добър и за двата отбора. Имаше положения и пред двете врати и двата отбора търсеха победата. Не ни стигнаха няколко минути, за да отбележим втори гол и да се поздравим с успеха.

Веднага след първия гол имахме три положения да затворим мача, но не го направихме, техният вратар също беше на висота и извади чисти положения.

Те също имаха своите положения, опитаха се да играят футбол, за което ги поздравявам. Бяха ни разучили, опитаха се да ни изненадат. Нашият вратар Мартин Величков също извади доста положения. Мисля, че и за двата отбора стана много хубав мач, приятен за окото на зрителя."

Кирякос Георгиу сподели, че откакто той е поел отбора на Спартак положението е изключително спокойно.

"Нямаме никакви проблеми, нямаме никакви притеснения. Мисля че бурята с напускането на Томаш беше преминала малко преди това.

Футболистите в Спартак са изключителни професионалисти, работят винаги на макс, те са много сериозни и отговорни.

Ръководството направи всичко възможно да не им повлияе тази раздяла. Всичко се получи много плавно, все пак аз бях част от клуба и преди това. Познавам всеки един от футболистите, имам пръст те да са в Спартак. Нямахме никакви колебания как да работим заедно. Имаме много силен колектив, момчетата са се сработили много добре. Те са много добри освен като футболисти, но и като характери и всичко се получава с лекота."

По отношение на бъдещето на Спартак (Варна) Кирякос Георгиу заяви: "Със сигурност имаме футболисти да бъдем гъвкави, да можем да правим промени, да можем да изненадаме противника, така че нека колегите да не очакват винаги да използваме досегашния си стил на игра, отворени сме за промени и имаме нужните футболисти да го направим."

Треньорът на Спартак коментира и съвместната си работа с предишния треньор на Спартак (Варна) Александър Томаш, както и твърденията, че лично той е препоръчал Георгиу за свой заместник пред президента на клуба Павлин Николов.

"Мога да нарека Томаш приятел, изключителен човек, много взех от него, той също взе от мен, работихме страхотно заедно. Той е на високо ниво и е удоволствие да се работи с него. Благодаря му за всичко, което е направил за мен."

Кирякос Георгиу отговори и на щекотлив въпрос относно взаимоотношенията му с феновете на Спартак.

"Аз не живея в миналото, мисля, че и те не живеят с истории от преди години, нещата са много променени от тогава, всички сме по-зрели, по-опитни, ситуацията е много по-спокойна в сравнение с предишния ми период начело на Спартак. Феновете винаги милеят за отбора си, от първата до последната секунда на всеки мач, бил съм свидетел на това.

Днес също дойдоха да ни подкрепят, колкото можаха, около 50 човека пътуваха 5 часа, за да са с нас днес и съжаляваме наистина, както момчетата, така и целият ни щаб, че изпуснахме победата.

Това се случва във футбола, продължаваме напред и мислим за следващия мач."

Кирякос Георгиу заяви също, че подготовката за градското дерби срещу Черно море, което предстои на 22 септември, започва още в автобуса по време на пътуване от Враца за Варна.   

"Това, което всички искаме е победа срещу Черно море. От днес, още като се качим в автобуса обратно към Варна, започваме да анализираме с моя щаб. Искаме да сме готови и да постигнем победата за нашите фенове, за нас самите и за нашето ръководство, което прави уникални неща и милее за отбора. Господин Николов всеки ден е на стадиона, днес също пътува до Враца, за да поздрави момчетата и да ги подкрепи. Ще се борим са победата с участието на целия колектив и на феновете и успехът ще бъде за всички нас", завърши с увереност Кирякос Георгиу.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър Спартак Варна

Енгибар Енгибаров се завърна в Спартак Варна

Той поема поста спортен директор, Пламен Гетов също запазва своята позиция в спортно-техническото ръководство на клуба
Енгибар Енгибаров се завърна в Спартак Варна

Енгибар Енгибаров поема поста спортен директор на ФК Спартак Варна.

Енгибар Енгибаров е име, добре познато на спартаклийската общност. Като бивш футболист на Спартак Варна, а впоследствие и като треньор и спортен директор в клуба, той отлично познава историята, традициите и ценностите на "соколите".

През годините Енгибаров натрупва богат опит както в българския футбол, така и в чужбина, заемайки различни спортно-технически и ръководни позиции.

За последно Енгибар Енгибаров беше част от спортно-техническото ръководство на ПФК Добруджа, където работи през последните две години.

Със своите познания, професионален опит и дългогодишна връзка със Спартак Варна, той ще има важна роля в развитието на спортно-техническата структура на клуба.

В същото време Пламен Гетов запазва своята позиция в спортно-техническото ръководство на клуба и ще продължи да изпълнява досегашните си функции.

2026 © Варна е