Мобилно меню

Нов по-цветен облик имат още 3 трафопоста във Варна

Това е първият проект в категория „Устойчиво градско развитие“, който вече получи подкрепата и на Община Варна и ще бъде продължен в бъдеще за една по-красива и приветлива Варна
Нов по-цветен облик имат още 3 трафопоста във Варна
669

В рамките на инициативата „ЕНЕРГО-ПРО за обществото“ беше одобрен проект за изрисуване на трафопостове от сдружение „Българско графити училище“, чиято основна кауза е устойчива промяна в градската среда, в полза на местната и националната общност. С финансовата подкрепа на компанията обновеният външен вид на трите съоръжения, собственост на ЕРП Север, вече радва жителите и гостите на града. Две от локациите на трафопостовете са в централната част на град Варна – на Червения площад и до църквата Света Петка, а третият ТП е до бл. 29А в жк Чайка. И трите местонахождения са с голям човекопоток и така много повече хора ще могат да се насладят на уличното изкуство на графити художниците, а темата на изображенията им е флора и фауна.

Амбицията на сдружението „Българско графити училище“ е в рамките на техния проект "Градообитатели" с помощта на спонсори да изрисуват още близо 20 трафопоста на ключови места в морската столица. Създадено през 2019 година, то има редица работилници, проведени на открито и закрито, организирани частни и общински фестивали, проекти свързани с преобразяване на градската среда. При избора на съоръжения с приоритет са такива с нарушен от вандали външен вид, както и тези, край които преминава по-голям брой хора. Всяка от дейностите по изрисуването става с одобрението на Управителния съвет на ЕРП Север и със съответното разрешително. За изобразяването на стенописите са ангажирани опитни артисти, както и такива, които имат желание да се научат да боравят със съвременни техники на рисуване.

Това е първият проект в категория „Устойчиво градско развитие“, одобрен в инициативата “ЕНЕРГО-ПРО за обществото”. Същият вече получи подкрепата и на Община Варна и ще бъде продължен в бъдеще за една по-красива и приветлива Варна.

2023 © Варна е

Галерия 33 представя изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков

В експозицията са включени произведения с различна тематика и художествен израз – от фигуративни композиции до абстрактни творби, общото между които е интересът към човека, неговите преживявания, връзката му с природата и онези малки и големи неща в живота, които ценим, пазим и които ни носят усещане за щастие и смисъл, информират организаторите
Галерия 33 представя изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков

На 26 юни от 18 часа Галерия 33 представя съвместна изложба живопис на художниците Ирена Янкова и Янко Янков.

Официалното откриване и представяне на авторите ще бъде направено от проф. Радослав Радев.

В експозицията са включени произведения с различна тематика и художествен израз – от фигуративни композиции до абстрактни творби. Общото между тях е интересът към човека, неговите преживявания, връзката му с природата и онези малки и големи неща в живота, които ценим, пазим и които ни носят усещане за щастие и смисъл, информират организаторите.

Картините разглеждат света през различни гледни точки и настроения. Някои са съзерцателни и поетични, други са изпълнени с енергия и цвят, но всички са създадени с желанието да докоснат зрителя и да предизвикат лична емоция или размисъл. Всеки посетител може да открие в тях нещо близко до собствения си опит, спомен или мечта. Изложбата представя творби за различни пространства и вкусове, допълват от галерията.

Откриването е на 26 юни от 18:00 часа в Галерия 33. Изложбата продължава до 15 юли 2026 г.

Място: Галерия 33, ул.Габрово 2А, Варна

Вход: свободен

2026 © Варна е