Мобилно меню

Премахват рекламни елементи от центъра на Варна

Отстраняват се тези, които са поставени без издадено разрешение, а целта е подобряване на градската среда, очаква се дейностите да бъдат изпълнени до началото на туристическия сезон
Премахват рекламни елементи от центъра на Варна

В централната част на града продължават проверките и премахването на поставените без издадено разрешение рекламно-информационни елементи. От районната администрация на "Одесос" са изпратени писма до ръководствата на различни учреждения с предписание за демонтаж на нерегламентираните реклами и табели, както и покани за започване на процедури за надлежно изготвяне на разрешителни документи.  

Екипи от служители на района са обходили и извършили проверки по пешеходния участък на бул. "Сливница" и бул. "Княз Борис I", включително по фасади на обществени сгради. Във връзка с издадено разпореждане от Община Варна, районният кмет на "Одесос" е изпратил същите предписания и до Фестивалния и конгресен център. В резултат на кореспонденцията с ръководството на комплекса, от фасадата на емблематичната сграда са премахнати рекламни елементи. В бъдеще такива ще поставят по надлежния ред, след разглеждане в комисията по реклама към района. 

Демонтирани са табели още в района на паркинга зад ФКЦ и по бул. "Сливница". По бул. "Княз Борис I" между бул. "„Цар Освободител" и площад "Независимост" са премахнати 21 рекламно-информационни елементи на частни имоти, на други обекти е изпратено писмо за започване на процедура за издаване на разрешение.

Премахването на нерегламентираните рекламни и информационни съоръжения и елементи на територията на всички райони е в изпълнение на една от мерките на администрацията на Община Варна за подобряване на градската среда. Очаква се дейностите да бъдат изпълнени до началото на туристическия сезон. 

2025 © Варна е

Търсят ветеринар за приюта в Каменар

Документи се приемат до 8 април
Търсят ветеринар за приюта в Каменар

Община Варна набира кандидати за длъжността ветеринарен лекар в приюта за безстопанствени кучета в село Каменар. Минималните изисквания за заемане на длъжността са степен на завършено образование – магистър „Ветеринарна медицина“ и година професионален опит. Подборът за заемане на длъжността ще се проведе чрез интервю. Размерът на основната заплата е до 3850 лева.

Документите за участие трябва да бъдат представени в срок до 18 часа на 8 април 2025 г. на адрес: гр. Варна, бул. “Осми приморски полк” № 43 в Център за административно обслужване на Община Варна ет.1 лично от кандидатите. Допускането до участие в интервюто ще се извърши от комисия, която ще определи датата и мястото на провеждане на интервюто.  

Повече информация относно кандидатстването за длъжността ветеринарен лекар в приюта в Каменар може за бъде получена в общинския отдел „Управление на човешките ресурси и вътрешен административен контрол“, на телефон 052/820-171 (лице за контакт: Дора Кръстева), както и в сайта на Общината.

Овладяването на популацията от бездомни животни на територията на морската столица е един от приоритетите в работата на общинската администрация, наред с осигуряването на качествена ветеринарна грижа и добри условия за престой на четириногите, посочват от ръководството на Общинския приют за безстопанствени кучета в с. Каменар.

По думите им всеки ветеринарен специалист, който споделя тази кауза ще бъде добре дошъл в екипа на центъра.

Община Варна припомня, че условията в Приюта в с. Каменар са осезателно подобрени през последната година. На място вече е разположен ветеринарен фургон, където са обособени операционна и манипулационна, с най-важната за лечението на животните апаратура - два апарата за хематологичен и биохимичен анализ. Това е изключително важна техника, която не само е жизненоважна за кучетата в приюта, но и гарантира бързината и високото качество на всички ветеринарномедицински дейности и процедури.

В края на миналата година Варна се включи и в мащабна инициатива, която се реализира в изпълнение на Национална програма за овладяване популацията на безстопанствените кучета на територията на Република България и процедурите по нейното изпълнение, механизма на финансиране и отчетност. С оглед на факта, последното преброяване на улични животни във Варна е проведено през 2016 г., данните от 2024 г. отчетоха, че

популацията на безстопанствените кучета оттогава се е увеличавала с 25% на всеки две години.

Отчетено е още, че една от най-ефективните мерки за справяне с увеличената популация на безстопанствени животни в града е създаването на условия за провеждането на мащабни програми за стерилизация, както и въвеждането на по-добра регулация и обществена ангажираност. В този смисъл, набирането на качествени и отдадени на професията си ветеринарни специалисти е от ключово значение за изпълнение на дългосрочната дългосрочна стратегия на Община Варна и визията ѝ за прилагането на устойчиви и хуманни мерки при намаляването на популациите на уличните животни и грижата за тях.

2025 © Варна е / снимки: pixabay; Община Варна