Мобилно меню

С “Анкети за учене” учителите ще следят за индивидуалните нужди и интереси на учениците

Софтуерът е разработен специално за платформата и е с безплатен достъп
С “Анкети за учене” учителите ще следят за индивидуалните нужди и интереси на учениците

В съвременния свят все повече се говори за персонализирано обучение и за нуждата училищното образование да познава по-добре индивидуалните нужди и интереси на учениците. 

Платформата "Анкети за учене" е първият инструмент в България, позволяващ на учителите да провеждат с учениците си анкети, да проследяват напредъка на възпитаниците си и да сравняват уменията им с уменията на връстниците им от цялата страна.

Тя помага на учителите да открият реалните нужди на учениците си и да работят целенасочено за развитието на уменията им.

“Основната цел на платформата е да даде възможност на учителите да развиват различни умения на учениците си, базирайки се на данни за текущото ниво на развитие. Уменията за учене и емоционалната интелигентност са ключови компетентности на 21. век и е важно учителите да работят целенасочено с учениците си за тяхното подобряване” - споделя Мариян Ранков, ръководител на програма “Учим заедно” на Фондация “Заедно в час”, в рамките на която е създадена платформата. 

Освен за развитие на уменията на учениците платформата е ценен инструмент за анализ на преподавателските умения на учителите. Чрез анкетата “7 сили на учителя” преподавателите могат да събират два пъти в година обратна връзка за своята работа и да анализират 7 показателя за добра учителска практика. 

Платформата е създадена по програма „Учим заедно” на Фондация „Заедно в час” и реализирана с финансовата подкрепа на Фондация „Америка за България“. Партньори в реализирането на проекта са Институт за изследвания в образованието, студио Appolica и образователният сайт prepodavame.bg. 

2024 © Варна е

Средно училище "Климент Охридски" става основно от новата учебна година

Преструктурирането се извършва в изпълнение на държавната политика за преминаване към едносменен режим
Средно училище "Климент Охридски" става основно от новата учебна година

Варненското училище "Климент Охридски" ще бъде преобразувано от средно в основно от учебната 2025/2026 година. Това реши на последното си заседание постоянната комисия "Наука и образование".

Преструктурирането се извършва в изпълнение на държавната политика за преминаване към едносменен режим.

Още в края на 2018 г. от ръководството на СУ "Климент Охридски" е изготвен план за постепенното му въвеждане през следващите години.

След преобразуване на училището няма да е необходимо пренасочване на учeници към други учебни заведения, тъй като вече пет години СУ "Климент Охридски" не осъществява прием в гимназиален етап.

От учебната 2025/2026 г. обучението ще се осъществява на едносменен режим само преди обяд.

Във всеки клас ще има по пет паралелки, общият прогнозен брой на учениците от I до VII клас е близо 900, стана ясно по време на заседанието.

Съветниците дадоха също съгласието си около 430 нови адреса във Варна да бъдат включени в системата от правила за прием на първокласници. Това разширение на списъка се прави, тъй като  адресът на детето е водещ критерий при прием в първи клас. Най-голям шанс за класиране имат учениците, чийто адрес попада в административния район на избраното училище.

2025 © Варна е