Мобилно меню

Сребро за България от Балканиадата по тенис на маса

До медалите достигна тимът на девойките до 19 години, които на финала отстъпиха на европейските шампионки от Румъния, от 30 юни започва индивидуалната надпревара в турнира
Сребро за България от Балканиадата по тенис на маса

Българският национален отбор за девойки до 19 години заслужи сребърно отличие на Балканското първенство до 15 и 19 години, което се провежда в Гърция. Цветелина Георгиева, Сиделя Мутлу, Виктория Персова, Теодора Филчева и Дамла Хасанова с треньор Бейхан Емин победиха категорично Босна и Херцеговина с 3-0, като само Сиделя Мутлу загуби първия гейм от Субасич (3-11), но бе категорична в следващите три – 11-6, 11-7, 11-7.

Цветелина Георгиева и Виктория Персова не оставиха никакъв шанс съответно  на Ловрич и Биоградлич – по 3-0. След 3-1 на полуфинала срещу Турция (две победи на Цветелина Георгиева, една на Сиделя Мутлу и загуба на Виктория Персова), нашият отбор се класира за финала срещу европейския шампион Румъния, от когото претърпя поражение с 0-3, съобщават от Българската федерация по тенис на маса.

Останалите ни три отбора загубиха на четвъртфиналите.

Кадетите с треньор Стоян Поппетров отстъпиха с 1-3 на тима на Сърбия, като единствената победа 3-1 постигна Мирослав Шмидт срещу Маркович. Виктор Димитров бе надигран от Ражич с 1-3. Много драматично се разви срещата на двойки между Шмидт/Димитров – Ражич/Маркович, като нашите момчета поведоха с 2-0, но допуснаха обрат и в контрагейма загубиха с 9-11. Почти същият сценарий се разви и в двубоя на Шмидт срещу Ражич – след преднина с 2-0, загуба с 2-3 след контрагейм 10-12. В спора за 5-8 място момчетата постигнаха победа с 3-2 над Албания, а срещу Черна гора след 2-3 останаха на 6-о място.

Кадетките с треньор Даниела Христова бяха елиминирани в спора за медалите също на четвъртфиналите от състава на Сърбия с 0-3. Веда Неязиева загуби с 0-3 от Хавела, Анита Петкова бе надиграна от Ванжо с 2-3 след контрагейм 8-11 и силна нейна игра в третия и четвъртия гейм (11-9, 11-6). До пети решителен гейм стигна и двойката Неязиева/Петкова срещу Хавела/Ванжо. След много  успешно начало – 11-4, 11-1, позволиха обрат - 9-11, 6-11, 3-11 и загубиха с 2-3. За разпределението 5-8 място момичетата победиха Северна Македония с 3-0, а срещу Гърция загубиха с 2-3 и също са 6-и.

Юношите с треньор Деян Георгиев отстъпиха в четвъртфинала срещу тима на домакините, като единствената победа записа Йоан Величков – 3-0 срещу Мадесис. Срещу Манолопулос Ерен Бекир спечели само в първия гейм с 12-10, загуби със същия резултат във втория и след 7-11, 6-11 отстъпи с 1-3, а срещу Мадесис регистрира загуба от 0-3. Стефан Димитров се поздрави с успех единствено в първия гейм срещу Алексопулос и загуби с 1-3 (12-10, 1-11, 3-11, 4-11). В срещата за 5-о място българите победиха Босна и Херцеговина с 3-0.

От утре, 30 юни, започват срещите в индивидуалната надпревара на Балканското първенство до 15 и до 19 години.

2023 © Варна е

Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Момичетата на СКТМ Варна заслужиха сребро в отборната надпревара
Варненската тенисистка Карола Карова с три златни медала от Държавното до 11 години

Поредното добро представяне в състезания за подрастващи записаха тенисистите на Спортен клуб по тенис на маса Варна. В Държавното първенство до 11 години, което се проведе в Благоевград от 19 до 21 юни, момичетата на клуба спечелиха сребро отборно. В индивидуалната надпревара Карола Карова беше тотален хегемон, като завоюва три златни медала - индивидуално, на двойки с Моника Илиева (“Янтра” Полски Тръмбеш) и на смесени двойки с Емил Попов (“Попови” Стамболийски).

Индивидуалната титла е втора поредна за Карола в тази възрастова група, изтъкват от клуба. 

От СКТМ Варна отбелязват добро представяне и на другите си състезатели: 

“Александър Драгоев показа сериозен напредък след като премина успешно груповата фаза, но отпадна за влизане в първите шестнадесет в основната схема.  
Лада Золотухина показа характер като надви всички в групите безпроблемно, но отстъпи на третата в състезанието за влизане в първите осем.
Ния Атанасова отново беше във вихъра си. Победи всички в групата си, а в основната схема дори имаше шанс да играе за медал.
Ния успя да вземе и бронзов медал на двойки със София Кирилова от Варна 2015”. 

От клуба обобщават, че успехите са резултат от ежедневната усилена работа с младите таланти в тениса на маса. 

2026 © Варна е / снимка: СКТМ Варна