Мобилно меню

Деца и учители в СУ "Неофит Бозвели" казаха: "Не на тормоза в училище!"

Денят на розовата фланелка бе отбелязан с интересни инициативи във варненското училище
Деца и учители в СУ "Неофит Бозвели" казаха: "Не на тормоза в училище!"

Акция под надслов "Не на тормоза в училище!" бе организирана във варненското училище "Неофит Бозвели" в Деня на розовата фланелка - 22 февруари. Интересните инициативи бяха планирани от доброволческия клуб "Добросторници" към училището, ръководен от Елица Бъчварова. Те бяха осъществени съвместно с Ученическия съвет в СУ "Неофит Бозвели" и с подкрепата на ръководството.

По традиция голяма част от учениците и учителите в училището облякоха розови фланелки на 22 февруари, за да кажат символично "Не на тормоза в училище!". В часовете за Занимания по интереси децата и младежите обсъдиха заедно със своите преподаватели и педагогическия съветник как да се справят с агресивното поведение, за да надделяват приятелските отношения между тях. Информационни табла, които посочват различни ключови ситуации в противопоставянето "Приятел или Насилник", бяха поставени на ключови места в СУ "Неофит Бозвели", за да са видими за всички.

В знак на съпричастност към каузата на международния ден за ненасилие бяха раздадени на учители и ученици значки под формата на малки розови фланелки с надпис „Не на тормоза в училище, но не за ден!“.

"Можем да бъдем по-добри", убедени са "Добросторници"-те от СУ "Неофит Бозвели" и техният ръководител Елица Бъчварова.

2023 © Варна е

Над 250 ученици се включиха в Националния исторически конкурс “Будител”

Най-оригиналните проекти ще бъдат наградени днес, 15 ноември от 17 часа в Актовата зала на Първа езикова гимназия
Над 250 ученици се включиха в Националния исторически конкурс “Будител”

Над 250 ученици от 40 населени места в страната се включиха в осмото издание на Националния ученически конкурс за историческа памет "Будител", който се провежда във Варна под патронажа на кмета Благомир Коцев.

Организатори на събитието са Регионалното управление на образованието и Първа езикова гимназия в морската столица. Конкурсът се реализира със съдействието на Община Варна, Регионалния исторически музей, Държавния архив, както и д-р Милен Врабевски – председател на Фондация „Българска памет”.

Тази година в конкурса участват рекорден брой ученически проекти.

Вдъхновени от основната тема "Борбите на българите за национално обединение", те се състезават в общо шест категории: доклад, есе, видео-есе, презентация, видеофилм и драматизация.

Най-оригиналните индивидуални и колективни проекти, които се отличават с творчески подход и задълбочена изследователска дейност, ще бъдат наградени днес - 15 ноември 2024 г., от 17:00 ч. в Актовата зала на Първа езикова гимназия във Варна.

Церемонията се провежда в рамките на Националната ученическа конференция на тема: „Молитва за България- Разделената Родина”. Тя е посветена на борбите на българите за национално обединение.

Сред лекторите на двудневния форум ще бъдат проф. Милко Палангурски от ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“, специалистите от РИМ – Варна Мариана Димитрова и Кристина Спасова, ученици и учители от цялата страна. За първи път в програмата на историческия форум на 16 ноември в Актовата зала на Първа езикова гимназия ще се включат представители на клуб “Осми пехотен полк“ при НД “Традиция“ с лекция–беседа „Спомен за българския войник“.

2024 © Варна е