Мобилно меню

С уеб базирана платформа разнообразяват занятията във факултета по фармация на МУ-Варна

Целта на инициативата е да изгради у студентите навици за употреба на приложен софтуер, който да игнорира субективния елемент при получаване на знания
С уеб базирана платформа разнообразяват занятията във факултета по фармация на МУ-Варна
866

Специална уеб базирана платформа за обучение е разработена за образователни цели във факултета по фармация към Медицинския университет във Варна. Инициативата цели да постави акцент върху използването на дигитални решения от студентите, като целта е занятията да станат по-интересни и иновативни, а навикът за използването на приложен софтуер да игнорира субективния елемент при получаването на знания. Дигиталната образователна концепция е разработена по идея на преподавателите по дисциплината “История на фармацията“ доц. Анна Тодорова и доц. Евгени Григоров, съвместно с Уолоу интернешънъл ЕООД и с подкрепата на МУ-Варна.

Инициаторите се съсредоточават върху възможността за получаване на практически знания чрез съвместни дейности с Музея по история на медицината във Варна, който е уникален за България. Една от традиционните дейности, предвидени в партньорството, е посещение на първокурсници в Музея. При първото си гостуване, студентите научиха интересни факти относно ценни експонати, свързани с историята на медицината и фармацията. След посещението си в Музея, студентите отговориха на тематични въпроси в дигиталната платформа.

2023 © Варна е / снимки: Музей по история на медицината

Във ВВМУ: Приемат 20 нови курсанти по специалността Военен лекар

Пълна държавна издръжка по време на следването си и гарантирана дългосрочна професионална реализация в редиците на Българската армия са само част от предимствата на програмата
Във ВВМУ: Приемат 20 нови курсанти по специалността Военен лекар

 

20 места за курсанти по специалността "Военен лекар" са обявени със заповед на министъра на отбраната за следващата учебна година. Обучението се осъществява чрез тристранно споразумение между Военномедицинска академия (ВМА), Висшето военноморско училище "Н. Й. Вапцаров" (ВВМУ) и Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов"-Варна.

Пълна държавна издръжка по време на следването си и гарантирана дългосрочна професионална реализация в редиците на Българската армия са само част от предимствата на програмата.  

Бъдещите медици под пагон не заплащат такси за обучение в двата университета, имат

безплатно настаняване в общежития, безплатно хранене, медицинско и униформено облекло, безплатно медицинско обслужване.

По време на следването си курсантите получават ежемесечна стипендия от 800 до 850 лв., като имат възможност и за допълнителна стипендия за успех – между 150 и 200 лв.

В края на обучението си получават две дипломи: магистър по "Медицина" и бакалавър по специалност "Организация и управление на военни формирования на тактическо ниво", възможност за специализация във ВМА, повишаване на квалификацията в България и във всички страни-членки на НАТО.

Какви са изпитите, през които трябва да преминат кандидат-курсантите, можете да разберете на сайта на ВВМУ. Ранният прием на документи във ВВМУ продължава до 2 април 2025 г., а във военните окръжия приключва на 28 март 2025 г. 

За повече информация: капитан II ранг Димана Славова – 0889 044 111.

2025 © Варна е / снимка: Пресцентър Военномедицинска академия - ВМА
Още по темата:
Още по темата: