Мобилно меню

Вода с белина пиха деца в Детска градина във Варна

Пострадалите са 7, настанени са в УМБАЛ Света Марина
Вода с белина пиха деца в Детска градина във Варна
947

Седем деца от Детска градина "Звездичка" са настанени в УМБАЛ "Света Марина" във Варна, след като са пили вода, примесена с белина.

След закуска децата са пожелали да пият вода. След като водата в диспенсъра е свършила, учителката е донесла чайник от помещението на помощник-възпитателите. Наляла е на 7 деца – 2 момчета и 5 момичета, които са реагирали, че течността има горчив вкус.

След проведени незабавно телефонни разговори е установено, че помощник-възпитателят, който е бил втора смяна в четвъртък, е поставил в съда дезинфектант. По думи на служителя чайникът е бил забравен, вместо да бъде измит обилно с вода веднага след дезинфекцията.

Медицинската сестра на детската градина подава сигнал в Центъра за спешна медицинска помощ. Незабавно са уведомени и родителите на седемте деца

Децата са в добро състояние, нямат симптоми до момента, съобщиха на брифинг от здравната дирекция в общината.

Пострадалите ще останат за наблюдение в болницата 48 часа.

От Районна прокуратура - Варна съобщиха, че се ръководи досъдебно производство във връзка със случай на деца, хоспитализирани след престой в детска градина. Разследването е за престъпление по чл. 133 от НК.

В хода на работата по досъдебното производство ще бъдат разпитани представители на ръководството и служителите в детската градина, както и други свидетели. Работата по изясняването на всички факти и обстоятелства около случилото се тече под надзора на прокурор от Районна прокуратура - Варна.

2025 © Варна е

За 3 часа: 3 верижни катастрофи на Аспаруховия мост във Варна

Има един пострадал, който е транспортиран до болнично заведение
За 3 часа: 3 верижни катастрофи на Аспаруховия мост във Варна

Днес са настъпили три пътнотранспортни произшествия на Аспаруховия мост във Варна, съобщават от пресцентъра на МВР в морската столица.

Първият инцидент е станал в 08:10 ч. Предизвикана е верижна катастрофа с участието на пет моторни превозни средства. Няма пострадали. След своевременната реакция на полицейските служители автомобилите са изтеглени до Северния пътен възел.

Второто пътнотранспортно произшествие е настъпило в 08:45 ч. между четири автомобила. Има едно пострадало лице, което е транспортирано до болнично заведение. Пострадалият е в добро състояние, извън опасност за живота, с контузия на гръдния кош.

Последният инцидент е станал в 10:45 ч. Настъпило е пътнотранспортно произшествие между четири автомобила. Участниците в инцидента са отказали транспортиране до лечебно заведение.

2026 © Варна е