Мобилно меню

Премахнаха бараките по улица "Д-р Пискюлиев"

Подобни действия са предвидени и в други части на Варна
Премахнаха бараките по улица "Д-р Пискюлиев"

В края на седмицата, демонтираха останалите павилиони по ул. "Д-р Пискюлиев" във Варна. По разпореждане на Община Варна общинската фирма "Пазари" ЕАД премахна павилионите, разположени върху общинска собственост. Причината за решението беше, че те са с недобър външен вид и голяма част от тях не се използват за търговска дейност, изтъкват от дирекция "Управление на сигурността и контрол по обществения ред" (УСКОР) към Община Варна.

Останалите павилиони по улицата попадат в друг общински имот и предстои да бъдат обследвани за допустимост, като при несъответствие също ще бъдат предприети действия по тяхното премахване, посочват от ресорната дирекция. 

Акцията е част от усилията на общината за подобряване на градската среда след завършването на основния ремонт на ул. "Д-р Пискюлиев". Обновяването на улицата вече е факт – тя е напълно преасфалтирана, с разширени тротоари и спирки, нова велоалея и обособени зони за контейнерите за отпадъци. Премахването на старите бараки цели окончателно да се облагороди пространството и да се осигури безопасно и удобно придвижване за пешеходци, велосипедисти и хора с увреждания.

Междувременно дирекция УСКОР започна и премахването на детския атракцион "Замъка" край пазар "Чаталджа", разположен между улиците "Цар Симеон", "Драва Соболч" и "Драва Чех". Съоръжението беше обект на многобройни сигнали от граждани заради опасното си състояние.

Подобни действия – по премахване на павилиони, са предвидени и в други части на града – в местност "Карантината" в район "Аспарухово", по улиците "А. Рачински", "Княз Николаевич", както и на ъгъла на "Братя Георгиевич" и "Ген. Колев". Ще бъде премахнато и обособено помещение на ул. "Роза" №23Б, както и стари кафемашини в района на жп гарата на ул. "Цар Симеон I" №36.

2025 © Варна е
Още по темата: Павилион Бараки
Още по темата: Павилион Бараки

Напусна ни Любен Дилов-син

Изтъкнатият писател, журналист, политик, продуцент, сценарист и телевизионен водещ напусна този свят на 61 години
Напусна ни Любен Дилов-син

Почина депутатът Любен Дилов-син. Тъжната новина съобщи в профила си във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

"Сбогом, Любо Дилов! Загубих приятел, ярка личност, талантлив писател и човек с изключително чувство за хумор и гражданска позиция. Изказвам своите най-искрени съболезнования на семейството, близките, приятелите и всички, които го уважаваха и обичаха", пише Борисов.

Любен Любенов Дилов е писател, журналист, политик, продуцент, сценарист и телевизионен водещ, роден на 19 ноември 1964 г. в София. Син е на писателя-фантаст Любен Дилов (1927 - 2008). Завършва 32-ра гимназия в столицата и Факултета по журналистика на Софийския университет "Св. Климент Охридски" със специалност "Печатни медии".

Депутат е в 40-ото, 45-ото, 46-ото, 47-ото, 48-ото, 49-ото, 50-ото и 51-вото Народно събрание. Като народен представител е активен член на Комисията по туризъм и на Комисията по култура и медии. Избран е за народен представител и в 52-рия парламент, но не успява да положи клетва.

Любен Дилов-син е сред създателите и идеолозите на телевизионните предавания - "Ку-ку" (1990-1994 г.), "Каналето" (1995-2004 г.), "Хъшове" (1998-2000 г.), "Шоуто на Слави" (2000-2003 г.). Създател и главен редактор е на сатиричния ежедневник вестник "Ку-ку" и първото ежедневното частно национално радиопредаване - "Славата на Слави".

Поклон пред паметта му!

2026 © Варна е
Още по темата: Любен Дилов-син Почина
Още по темата: Любен Дилов-син Почина