Мобилно меню

Премахват сухи и опасни дървета в Морската градина

Върху почистените площи в парка ще бъдат засадени нови 26 дървета от широколистни и иглолистни видове
Премахват сухи и опасни дървета в Морската градина

Започна премахването на 24 сухи и опасни дървета в Морската градина. Ще бъдат отстранени и 2 сухи ствола, които се намират на територията на парка, съобщават от общинското предприятие „Управление на проекти и озеленяване“, което отговаря за поддръжката на зелените площи в Морската градина.

На мястото на почистените от стари дървета площи, ще бъдат засадени нови 26 от широколистни и иглолистни видове - Кедър, Обикновен смърч, Кипарис, Морски бор, Едролистна вечнозелена магнолия, Японска вишна и Лагерстремия. Гаранционният срок за компенсационното озеленяване е най-малко две години, посочват от общинското предприятие.

2024 © Варна е

Министърът на вътрешните работи инспектира опасен пътен участък във Варненско

Около 8500 преминават за денонощие по пътя Варна-Добрич
Министърът на вътрешните работи инспектира опасен пътен участък във Варненско

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов направи инспекция на един от трите участъка с концентрация на пътни инциденти по пътната мрежа на територията на Варненска област - участъкът от трасето на републиканския път II-29 в направление Варна – Добрич. 

Директорът на ОДМВР - Варна старши комисар Андрей Ангелов оповести данни за извършените проверки и сигналните писма, изпратени от сектор "Пътна полиция" към стопаните на пътя.

"За денонощие по това трасе преминават около 8500 превозни средства. Общият брой на произшествията през предходните 3 години не е малък, като за щастие няма ранени и загинали. От анализ на информацията за настъпилите ПТП, като хипотези за инцидентите се установяват причини, свързани  с отнемане на предимство, неспазване на дистанция, несъобразена спрямо пътните условия скорост, неразпознаваемост на кръстовището, поради липса на указателни табели", подчерта Ангелов.

Той посочи и мерките за отстраняване на недостатъците, предложени от ОДМВР-Варна на стопаните на пътя: подновяване на стари пътни знаци и поставяне на нови – А40 "Внимание! Участък с концентрация на ПТП"; всички пътни знаци да бъдат поставени и/или подновени на жълто-зелен флуоресцентен светлоотразителен фон; поставяне на указателни пътни знаци от група "Ж", указващи посоката на населените места; възстановяване на хоризонталната пътна маркировка; монтиране на гъвкави ограничители С21; полагане на напречна шумна маркировка в двете посоки; въвеждане на ограничения на скоростта – 60 км/ч.

На опасния пътен участък Варна-Добрич е извършен също съвместен оглед от представители на Агенция "Пътна инфраструктура", Областното пътно управление – Варна и представители на сектор "Пътна полиция" при ОДМВР. На базата на инспекцията е изготвен протокол по чл. 64 от Наредбата за процедурите за управление на безопасността на пътната инфраструктура с констатираните неизправности по пътната инфраструктура и са дадени конкретни предложения за отстраняване на недостатъците с оглед осигуряване на безопасни условия за движение. По отношение на път II -29 от км 10+000 до км 10+100 е съставен протокол, като по данни на Областно пътно управление – Варна предстои изготвяне на допълнителни задания по промяната на организацията и възлагане за изпълнение.

2025 © Варна е / снимка: Пресцентър Министерство на вътрешните работи