Мобилно меню

Избиратели със специални потребности ще гласуват в 38 секции във Варна

Ще бъдат осигурени специализирани микробуси за превоз на избиратели с увредено зрение или със затруднение в придвижването
Избиратели със специални потребности ще гласуват в 38 секции във Варна
596

 

38 избирателни секции са подходящи за гласуване на избиратели с увредено зрение или затруднения в придвижването на парламентарните избори на 2-ри април. Информацията е подадена от секретаря на Община Варна до Районната избирателна комисия. За превоз на избиратели с увредено зрение или със затруднение в придвижването от "Градски транспорт" ЕАД ще бъдат осигурени специализирани МПС - микробуси.

Диспечерски екип ще приема заявки всеки ден от 06.00 ч. до 22.00 ч., включително и в деня на изборите на телефони: 052/500 652 и 0889/409 221.

Адресите на секциите са следните:

001 НУИ "Добри Христов", ул. "Стефан Караджа" № 34

005 СУ "Св. Климент Охридски", ул. "Михаил Колони" № 10

017 СУ "Димчо Дебелянов" – ул. „Русе“ №2

023 ОУ "Константин Арабаджиев" (филиал), ул. „Хараламби Ангелов“ №13

036 Младежки дом, бул. "Цар Освободител" № 27

041 СУЕО "Александър Сергеевич Пушкин", ул."Проф. Державин" № 12

043 ОУ "Васил Априлов", ул. "Братя Миладинови" №130

071 СУ "Елин Пелин", ул. "Тодор Влайков" № 18

092 Технически университет, ул."Студентска" № 1, Машинен факултет, ет.1, зала 114

096 Народно читалище "Васил Левски - 1945", ул. "Лоза" № 3, ет. 1, фитнес зала

097 VII СУ "Найден Геров", ул."Царевец" № 1, ет.1 - физкултурен салон

104 ОУ "Черноризец Храбър" ул."Студентска" №1, ет. 1, актова зала

111 Икономически университет (ІІ корпус), ул. "Евлоги Георгиев" № 24, ет. 1 аудитория 2-131

125 III ОУ "Ангел Кънчев", ул."Роза" № 23, ет.1, стая 103

148 ОУ "Стефан Караджа", ул. "Братя Бъкстон" №11, ет.1, стая 1 – малък физкултурен салон

156 V ГПЧЕ "Йоан Екзарх", ж.к. "Чайка", ет.1, стая 100В

176 ОУ „Панайот Волов” – кв. "Виница", ул. Димитър Солунски”, №4, ет.1, стая 101

183 Медицински колеж, бул. "Цар Освободител" №84, ет.2, стая 212 – от към улица "Хр. Морфова"

187 Първа езикова гимназия, ул. "Подвис" №29, ет.1, стая 112

394 IVЕГ "Фредерик Жолио-Кюри", ул. "Д-р Василаки Пападопулу" №54, ет.1, стая 110

192 ОУ "Никола Вапцаров", ж.к. "Възраждане" II м.р.

214 ОУ "Добри Чинтулов", ж.к. "Трошево", ул. "Милосърдие" №12

246 СУ "Гео Милев", ж.к. "Младост", бул. "Република" №124А

281 ПГ по Електротехника, ж.к. "Победа", ул. "Върба" №24

290 Културен дом на ПП ”Успех”, ул. "Петко Стайнов" № 3

291 ОУ "Св. Патриарх Евтимий", ул. "Димитър Дончев - Доктора" № 10

303 ДГ № 42 "Българче", ж.к. "Вл. Варненчик" І м.р., ул. "Г. Минков"

313 ОУ "Стоян Михайловски", ж.к. "Вл. Варненчик" II м.р.

327 СУ "П.К. Яворов", ж.к. "Вл. Варненчик" III м.р.

338 I ОУ "Св. Княз Борис І", ж.к. "Вл. Варненчик" IV м.р.

362 НУ "Васил Левски", ул. "Места" № 27

370 СУ "Любен Каравелов", ул. "Народни будители" № 17А

382 Кметство Казашко, Народно читалище "М. Шолохов", ул. "Казашка" № 14

383 Кметство Каменар, Народно читалище "Пробуда" ул. "Цар Симеон І" № 8

384 Кметство Каменар, ОУ "Добри Войников", ул."С. Врачански" – само за лица със затруднено зрение – няма изградена рампа

386 Кметство Звездица, ул. "Феникс" №59

387 Кметство Константиново, ул. "Васил Левски" №36 ет.1

2023 © Варна е

Експерт: Масата от потребители действат като номади, тръгнали на лов за най-изгодните оферти

Най-ниската цена не е икономически най-изгодната сделка, а цената обикновено има пряко отношение към качеството и безопасността на стоките, алармира Габриела Руменова
Експерт: Масата от потребители действат като номади, тръгнали на лов за най-изгодните оферти

Макар да се наблюдават тенденции за зараждане на промени в поведението на отделни групи потребители при избора на стоки в посока търсене на оптимално съотношение цена-качество, все още като главен мотив при вземането на решение за покупка сред мнозинството от хората се очертава цената, независимо от националността на търговеца. Същевременно обаче, дори цената да е определяща при избора, когато става дума за разочарование от икономическия субект или от продукта, на първо място излиза лошото качество на изделието. Това посочва основателят на онлайн платформата „Ние, потребителите“ Габриела Руменова в интервю за списание „Мениджър“.

“Един потребител може да реши да купи от даден търговец, но когато не хареса продукта, по-вероятно е да не се върне при него за повторно пазаруване. Значение за последваща неудовлетвореност от покупката имат и т.нар. тъмни модели (различни форми на нелоялни търговски практики) на китайските платформи, които не дават възможност на потребителите да се запознаят с това кой е продавачът, какви са характеристиките на продуктите, каква ще е крайната цена и др. нарушения на европейското законодателство в областта на потребителската защита, правото на интелектуална собственост, защитата на данните, трудовото право и др.”, коментира още тя.

Според Руменова преобладаващата част от потребителите са водени от идеята за сделки на възможно най-ниски цени и често оставят на заден план качеството на продуктите и идеята за изграждане въз основата на него на доверие към даден бранд, търговец или магазин. “Като членове на едно консуматорско общество, те действат досущ като номади, тръгнали на лов за най-изгодните оферти и готови във всеки един момент да сменят ареала си, ако “ресурсите” се изчерпат. Още по-сериозният проблем е, че тези групи потребители не отчитат, че съществена част от качеството на продукта е неговата безопасност, най-ниската цена не е икономически най-изгодната за тях сделка, а цената обикновено има пряко отношение към качеството и безопасността на стоките. Но темата безопасност на стоките включва не само видимите за потребителите недостатъци като например лошо качество на материалите и паянтови конструкции, но и скрити несъответствия – химически рискове, ненадеждна изолация на части под напрежение, рискови за най-малките елементи и др.”, обяснява Руменова като дългогодишен експерт в сферата на потребителската защита.

“Това са невралгичните точки, в които трябва да се интервенира спрямо потребителите при неравното съревнование с конкуренцията най-вече от трети страни, където, освен всичко друго, търговците не са задължени да отговарят на редица законови изисквания като тези в Европейския съюз”, добавя тя.

Руменова счита, че друг аспект при изграждането на доверие в качеството на продуктите е инвестирането на усилия в мерки за минимизиране на проблема с недоверието заради фалшиви отзиви, като премахване на автори на такива оценки, замяна на рецензиите с проучвания на клиенти и др. Фалшивите мнения са проблем за лоялната конкуренция между компаниите, тъй като може да окажат голямо влияние върху продажбите, а също така са проблем за потребителите, които може да бъдат подведени.

2025 © Варна е