Мобилно меню

Възстановяват електронните портфейли на 60 000 потребители на "Синя зона" във Варна

Данните са прехвърлени от приложението "Варна паркинг" към "MPark", контактен център за техническа поддръжка съдейства на потребители, които изпитват затруднения да влязат в профилите си
Възстановяват електронните портфейли на 60 000 потребители на "Синя зона" във Варна

Над 60 000 са активните потребители със средства в приложението за платено паркиране "Варна паркинг". От 27 декември електронните им портфейли са налични в приложението "MPark". Прехвърлянето на данните е приключило и средствата, които са били налични в приложението "Варна паркинг" към 16 декември, ще бъдат отразени в приложението "Mpark". Това съобщи директорът на "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов.

От общинско предприятие обясниха също как потребителите могат да получат достъп до портфейлите си. Те трябва да излязат и влязат наново в приложението "MPark", като въведат имейл адреса и паролата, които са използвали при първоначалната си регистрация в приложението "Варна паркинг", или като влязат през профилите си в социалните мрежи, ако това е начинът, по който са достъпвали "Варна паркинг" преди 16 декември.

За огромната част от активните потребители на мобилното приложение, това е единственото, което трябва да направят, за да възстановят достъпа си до предплатените средства.

За други две групи потребители ще са нужни допълнителни стъпки, поясниха от "Общински паркинги и синя зона". Първата част от тях не е въвела имейл адрес при регистрирането на профил в приложението "Варна паркинг". Втората група потребители е използвала специфичен начин за регистрация на профил във "Варна паркинг" посредством функцията на iPhone, Apple Private Relay, която позволява да се замаскират личните им имейл адреси.

Поради липсата на имейл адрес, който да потвърди самоличността на потребителите в тези два случая, Община Варна разработва специално техническо решение, позволяващо актуализацията на имейл адрес в приложението "MPark". След тази стъпка, потребителите ще могат да възстановят достъпа до електронните си портфейли по стандартния начин – като влязат наново в приложението с потребителските си данни.

За да направи по-лесно преминаването от едното приложение – "Варна паркинг" – към другото – "MPark", Община Варна открива контактен център за техническа поддръжка, който ще работи до 1 февруари.

Варненци могат да пишат заявки за помощ на имейл адрес bluezone@varna.bg като опишат затруднението, което срещат.

Призовават се гражданите да укажат имейл адреса, свързан с приложението "Варна паркинг" преди 16 декември и да посочат в заглавието на имейла, че запитването им касае "прехвърляне на електронен портфейл". Специалният контактен център за техническа поддръжка на "Синя зона" ще работи до 1 февруари, уточняват от общинско предприятие "Общински паркинги и синя зона" и добавят, че приложението за платено паркиране "MPark" може да бъде изтеглено от App Store (за потребители на iPhone) и от Google Play (за потребители на Android).

2024 © Варна е

Алармират за повишена опасност от пожари

Не се допуска паленето на открит огън, тютюнопушенето и паркирането на моторни превозни средства в площите с посеви и на разстояние, по-малко от 50 метра до тях
Алармират за повишена опасност от пожари

Със заповед на директора на Областна дирекция "Земеделие" – Варна е обявено началото на пожароопасен сезон в земеделски земи в област Варна.

Правилата и нормите за пожарната безопасност при извършване на дейности в земеделските земи са регламентирани в Наредба от 10 декември 2014 г.

Изискванията на Наредбата са задължителни за всички юридически и физически лица, собственици и ползватели на земеделски земи, както и лица, които преминават или осъществяват дейности в близост до тях.

Ето и част от тях:

  • Не се допуска паленето на открит огън, тютюнопушенето и паркирането на моторни превозни средства в площите с посеви и на разстояние, по-малко от 50 метра до тях, от настъпването на восъчна зрялост до окончателното прибиране на реколтата и изораване на стърнищата;
  • В земеделските земи и извън тях (слогове и крайпътни ивици) не се разрешава: паленето на стърнища и други растителни остатъци; използването на открити огнеизточници;
  • Юридическите и физическите лица, осъществяващи дейности в земеделски земи при започване на жътвата, осигуряват пожарозащитни ивици, широки не по-малко от 6 м за отделяне на площите засети с житни култури, от: горски насаждения, сметища, пчелини, гробищни паркове и др.; автомобилни пътища от републиканската и общинската пътна мрежа; от огради на газоразпределителни и катодни станции, кранови възли и съоръжения на магистралните газопроводи, петролопроводи, газостанции, бензиностанции и други обекти; стълбове, мачтови трафопостове и др. на въздушните електропроводи.

От пожарната припомнят, че е изключително опасно изхвърлянето на фасове в близост до горски и земеделски площи, както и на стъклени бутилки, които могат да имат ефекта на лупа.

При първите признаци на пожар в дома, в двора, в полето или в гората, незабавно да се съобщава на телефон 112.

2025 © Варна е