Баскетболистите на Черно море Тича загубиха морското дерби с Черноморец (Бургас)

Варненци отстъпиха със 76:83 в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига

Черно море Тича загуби със 76:83 като гост в морското дерби в 17-ия кръг на Националната баскетболна лига срещу Черноморец (Бургас)

Домакините наложиха волята си на терена още в началните минути и логично в края на първия период водеха с 22:14.

През втория период гостите отговориха на натиска на Черноморец и дори успяха да излязат напред в резултата при 36:32. Алек Уандие отбеляза важна тройка за бургазлии, за да скъси изоставането на Черноморец до точка на почивката - 36:35.

Равностойна се оказа и третата четвърт, в която двата тима непрекъснато се гониха в резултата. Предимство обаче имаше състава на Кирил Болшаков, който водеше през целия период, но 47 секунди преди края на периода Алекс Уандие се разписа с точен наказател удар за ново равенство - 57:57. В последните атаки за частта Уандие успя да запише лесни две точки за тима си, докато Ейврил Уба отново изведе "моряците" с 2 точки напред при 61:59 след серия от 4 точни наказателни удари преди заключителната десетка.

Лошо началото на последния период сполетя Черно море Тича, като позволи на противника си да направи серия от 16:6, за да се изстреля напред с 8 точки аванс. Гостите не спряха да се борят до самия край на мача, но силите им не бяха достатъчни да стигнат до нов обрат, а Алекс Уандие оформи крайния резултат със забивка 2 секунди преди сирената.

Алекс Уандие блесна при дебюта си за „акулите“, като записа 27 точки и 7 борби, отбелязва bgbasket.com. Андрей Иванов оформи дабъл-дабъл от 26 и 12 борби, Травис Макконико също завърши с двойни показатели – 13 точки и 12 борби, като добави към тях и 5 асистенции.

За Черно море Тича най-резултатен в този мач беше Тач Ънру с 24 точки, 19 точки и 6 асистенции записа Къртис Джоунс, Ейврил Уба оформи дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби.

След този двубой Черноморец остава на върха в класирането с актив 15-2, като му предстои гостуване на Балкан. Черно море Тича остава с баланс от 7 победи и 10 поражения, заемайки шеста позиция и ще посрещне Шумен тази събота във Варна. Двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица ще започне в 18 часа.

Черно море Тича стигна до трети мач в четвъртфинала срещу Спартак (Плевен)

Решителният двубой е на 3 май - петък, а варненци са гости

Черно море Тича съхрани надежди да се класира за втория кръг в плейофите на Националната баскетболна лига. Варненци надделяха над Спартак (Плевен) с 80:74 във втората четвъртфинална среща, изиграна в зала "Христо Борисов" в морската столица, което изравни победите на 1:1. Решителният трети двубой от сблъсъка между двата тима ще е в Плевен на 3 май, петък.

Домакините от Черно море Тича се оттеглиха с точка аванс след първата четвърт в зала "Христо Борисов". "Моряците" съхраниха преднината си и през втория период и се оттеглиха на почивка при резултат 35:31.

През третата четвърт плевенчани стигнаха до обрат и си извоюваха 6-точков актив след 30 минути игрово време. Домакините обаче не се предадоха и през последната част извоюваха крайния успех в мача след 80:74.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите от Черно море Тича, като се отчете с 38 точки, 5 борби и 7 асистенции. Иван Спиров приключи с 20 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Аверил Ъгба регистрира 14 точки и 12 борби.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Спартак с 19 точки и 10 борби. Родни Първис се разписа с 12 точки, Талиб Занна остави на сметката си 11 и 10 овладени под двата ринга топки, отбелязва bgbasket.com.