Черно море Тича измъчи Балкан във Варна

Гостите от Ботевград грабнаха победата в последните секунди

Вторият във временното класиране на Националната баскетболна лига - Балкан (Ботевград) победи трудно при гостуването си във Варна на деветия Черно море Тича в мач от 19-ия кръг. Гостите се добраха в последните секунди до успеха с 88:85. До пълния обрат в двубоя доведе серия от пет поредни точки, като в основата на добрите комбинации бяха Павлин Иванов и Николай Грозев, информира bgbasket.com.

Балкан влезе по-уверено в мача и очаквано след първата четвърт водеха с 32:23.

През втория период варненци се преобразиха и съумяха да намалят грешките си в дефанзивен план, което им осигури възможност да намалят пасива си. Ънру продължаваше да бележи за “моряците”, които изоставаха със само четири точки на полувремето при 50:46 в полза на Балкан.

След почивката двубоят се превърна в истинско зрелище за публиката в зала "Христо Борисов". Черно море игра като равен срещу шампиона и на няколко пъти стигна до изравняване, но в крайна сметка гостите се оттеглиха с аванс и след третата четвърт - 69:64.

Последният период започна вихрено за "моряците" и Мартин Йорданов, Тач Ънру и Ейврил Уба изведоха домакините напред за 71:73. Инфарктни обрати се заредиха до самия край на мача, като в началото на финалната минута Черно море поведе с 81:82. Баскетболистите на Балкан обаче показаха по-здрави нерви в заключителните минути и се добраха до успеха с 88:85.

Павлин Иванов завърши с 25 точки и 5 асистенции за победителите. Мануел Суарес добави дабъл-дабъл от 19 точки и 13 борби, а Николай Грозев реализира 15 точки.

Тач Ънру бе най-резултатен за Черно море с 26 точки и 5 борби. Ейврил Уба добави 20 точки и 12 овладени топки. Дебют с екипа на Черно море направи украинският център Богдан Бринюк, който се разписа с 6 точки и 7 борби за 18 минути игра.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига Черно море Тича гостува на Черноморец в Бургас. Двубоят е на 8 февруари от 19 часа.

2023 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича загуби от Балкан в Ботевград

"Моряците" отстъпиха с 68:80

Черно море Тича регистрира поредна загуба в двубой срещу съперник от челната шестица в Националната баскетболна лига. Този път "моряците" отстъпиха като гости на Балкан (Ботевград) с 68:80

Двубоят започна оспорвано, но и двата тима не бяха много съсредоточени в изявите си в атака и в края на първата четвърт резултатът беше равен – 12:12. Тенденцията продължи и през втората четвърт, като пропуските идваха най-вече от далечно разстояние. В резултат на това разликата през първото полувреме така и не надвиши 4 точки, а на почивката Балкан водеше с 27:26, информира bgbasket.com.

Домакините подобриха стрелбата си от тройката след паузата, което веднага даде резултат и преднината им стана двуцифрена. „Моряците“ обаче също настроиха мерника си в края на частта и след няколко успешни атаки се доближиха на точка при 46:47 преди заключителния период. В оставащото време обаче Балкан отново взе инициативата и се откъсна в резултата, като успя да задържи преднината си до последно. В края и нервите взеха връх, като в последните секунди между Аверил Ъгба и Майки Диксън прехвърчаха искри, което обаче не повлия на финалния успех на Балкан с 80:68.

Най-резултатен за победителите бе Майки Диксън с 23 точки. Йордан Минчев приключи с 20 точки и 8 борби.

За Черно море Тича Аверил Ъгба се отчете с 19 точки и 10 борби.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига, Черно море Тича гостува на Рилски спортист. Двубоят в Арена Самоков е на 19 април - петък, от 19 часа.