Черно море Тича обърна Ямбол в драматичен двубой

Тач Ънру се отличи с 26 точки и 5 борби за победителите

Черно море Тича записа драматична победа като гост на Ямбол с резултат 89:87 в мач от 23-тия кръг на НБЛ. Срещата премина през поредица обрати, за да се стигне до по-силните последни минути за варненци, отбелязва bgbasket.com.

Домакините имаха лек превес в играта през първата четвърт и логично излязоха напред в резултата след нейния край - 29:26. До средата на втория период Черно море успя да настигне съперника и да обърне резултата и на свой ред остана с малка преднина, за да затвори полувремето при 46:45.

Отличен трети период за домакините ги изстреля далеч напред в резултата. Тимът заигра много силно в защита и лимитира съперника си до 14 точки в рамките на частта, като вкара 28 за 73:60 след 30 минути. „Моряците“ обаче не се бяха отказали и бързо стопиха разликата със серия от 15:6.

Малко след това, при по-малко от три оставащи минути, резултатът бе изравнен при 85:85. След дълга точкова суша Мартин Йорданов вкара един от два наказателни удара, за да изведе Черно море с точка напред. Последва кош за домакините, които на свой ред поведоха с точка, а Тач Ънру наниза и тройка със сирената за варненци, за да им подари победата.

Тач Ънру се отличи с 26 точки и 5 борби за победителите, а Лъчезар Тошков добави 17 плюс 5 борби. С 12 точки и 6 борби завърши Мартин Йорданов.

За Ямбол Трей Сампсън регистрира 24 точки и 6 борби, а с 21 точки и 7 асистенции се включи Георги Герганов.

В следващия кръг от НБЛ, Черно море Тича почива.

2023 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.