Черно море Тича остана на крачка от полуфинал в НБЛ след поражение от Спартак (Плевен)

Варненци загубиха със 73:82 решителния трети двубой от четвъртфиналната серия

Черно море Тича не успя да се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига, след като отстъпи със 73:82 в решителния трети двубой от четвъртфиналната серия срещу Спартак (Плевен). Двубоят, игран в зала “Балканстрой” в Плевен, беше доста интересен и равностоен, но в края домакините се погрижиха да задържат преднината си до финалната сирена.

Първият период приключи с аванс от 3 точки в полза на гостите, като причина за това основно бе добрата игра на Къртис Джоунс в атака.

Домакините от Спартак (Плевен) бързо си върнаха водачеството в началото на втория период и диктуваха играта до почивката, като полувремето приключи при резултат 44:37 в полза на плевенчани.

Ролите на паркета се размениха на старта на третата част, когато варненският отбор върна усещането за интрига със съдействието на Джоунс и Спиров. Напрежението се прехвърли в домакинския лагер, а устремените към нов обрат гости се настаниха на лидерската позиция чрез Аверил Ъгба. Все пак Първис изгря на сцената и осигури на домакините 2-точков актив след 30 минути игрово време, съобщава bgbasket.com.

Цветомир Чернокожев, Първис и Люис отново бяха най-активни в редиците на Спартак, за да върнат отново увереността на паркета на синьо-белия отбор. Джоунс и Спиров се опитаха да противодействат, но Първис уверено поведе плевенчани към триумфа в срещата.

След успеха с 82:73 отборът на Спартак (Плевен) триумфира в серията с 2:1 победи и сложи край на сезона за Черно море Тича. В следващия кръг от плейофите в Националната баскетболна лига Спартак ще има за съперник Рилски спортист, който елиминира Шумен с 2 победи.

2024 © Варна е / снимка: БК Черно море Тича

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.