Черно море Тича победи Левски в София

Варненци се наложиха драматично след 79:75 в тяхна полза

Четвърта победа в редовния сезон на Националната баскетболна лига записа варненският Черно море Тича. "Моряците" надиграха Левски в двубой от 12-ия кръг. Срещата в столичната зала "Триадица" завърши с успех 79:75 за Черно море Тича. Така двата тима изравняват баланса си от по 4 победи и 8 загуби в шампионата до момента.

Левски започна по-уверено срещата пред собствена публика и още в първите минути направи серия от 9:2 с помощта на Джон Флорвиъс и Асен Великов. Постепенно Черно море Тича успя да стопи изоставането си до 2 точки при 12:14 след тройка на Тач Ънру, но Димитър Маринчешки и Алън Арнет направиха преднината на тима си двуцифрена за първи път от началото на двубоя - 22:12. В края на първите десет минути обаче гостите успяха да върнат част от изоставането си след кош на Тач Ънру, но веднага след това последва тройка на Дамян Николов. За оставащите 3 секунди пък Къртис Джоунс успя да се разпише за 18:25, информира bgbasket.com.

През втория период баскетболистите на Димитър Ангелов успяха да поддържат пренината си между 7 и 11 точки, но позволиха на противника си да отбелязва лесни точки в подкошието. Преди почивката Тач Ънру се нагърби с отговорността в нападение за "моряците" и след два поредни коша стопи изоставането на тима си до 36:42.

След почивката агресията в нападението на Черно море Тича се повиши, докато отборът на Левски пропускаше отворени стрелби. След серия от 7 безответни точки, Черно море Тича поведе в резултата с 50:49. Димитър Маринчешки и Алън Арнет успяха да възстановят лидерската позиция на Левски и да го изведат напред с 5 точки аванс. в последните секунди пък Къртис Джоунс и Веселин Христов върнаха 4 от точките, за да се доближат при 56:57.

Още в първата атака от заключителния период "моряците" отново получиха точка преднина, след кош на Къртис Джоунс, но Левски направи минисерия от 9:3. Прекъсване, поиснато от треньора на варненци, помогна те да се мобилизират и да стигнат до 63:66 след кош на Костадин Лазаров, но в следващата атака Ейврил Уба извърши петото си лично нарушение, а при смяната му получи и техническо нарушение, което обаче бе записано на пейката на Черно море Тича. Нова минисерия направиха гостите от 5 поредни точки, а Костадин Лазаров изведе тима си със 71:68 след точно попадение от далечно разстояние, което накара Димитър Ангелов да вземе едноминутно прекъсване. То обаче на помогна на Левски, след като още в следващата атака Джон Флорвиъс направи нарушение в нападение. Марин Маринов обаче се възползва от възможността и изведе тима си с още две точки напред, а Асен Великов наниза важна тройка за 71:73. Така "моряците" запазиха преднината си от 2 точки до последните 44 секунди, когато след прекъсване Великов се нагърби с пробив и вкара за равенството. В следващата атака обаче Къртис Джоунс също направи бърз пробив, за да изведе отново отбора си с 2 напред. Златин Георгиев пропусна да върне равенството, а пък Джоунс бе точен при двата си наказателни удара за 75:79, с които осигури победата на Черно море Тича.

Най-резултатни за успеха на варненци с по 19 точки бяха Тач Ънру и Къртис Джоунс, като първият записа 7 борби, а вторият 9 асистенции. Ейврил Уба финишира с 14 и 9 борби.

За Левски най-резултатен бе Алън Арнет с 16 точки, дабъл-дабъл от 14 точки и 15 борби записа Джон Флорвиъс, по 13 отбелязаха Асен Великов и Златин Георгиев, като първият добави 7 асистенции, а вторият 5.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Черно море Тича приема отбора на Ямбол. Срещата е на 23 декември - събота, от 18 часа, в зала Христо Борисов във Варна.

2023 © Варна е

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.