Черно море Тича победи Миньор

След успеха "моряците" остават еднолично на шестото място в Националната баскетболна лига

Черно море Тича се върна на победния път в Националната баскетболна лига. Играчите на Кирил Болшаков се справиха с Миньор 2015 след 86:69 в двубой от 22-ия кръг на първенството. Тимът от Варна изигра по-добра последната четвърт, с която заличи мечтите на противника си за осмицата и прати Ямбол в борбата за Купата, отбелязва bgbasket.com.

След успеха "моряците" остават еднолично на шеста позиция в класирането с 10 победи и 12 загуби, докато отборът на Георги Младенов - в този мач воден от Ивица Вукотич, се закотви на 11-ото място в подреждането с баланс 7-15.

След оспорваното начало на срещата домакините успяха да излязат напред с лека преднина от 5 точки при 14:9. Гостите обаче върнаха изоставането си и се доближиха до противника при 17:18 след десет минути игра.

Миньор 2015 върна жеста на Черно море Тича и поведе с 6 точки, като запази водачеството за две минути и половина. Преди почивката обаче съставът на Кирил Болшаков отново зае лидерската позиция, но кош в последната секунда на Ромело Бърел изравни резултата в края на първото полувреме.

След подновяването на играта двата тима продължиха гонитбата в резултата. Водачеството се смени три пъти, а равенствата бяха пет на брой през тези десет минути. В последните секунди на частта обаче Тач Ънру закова важна тройка, за да изведе тима си с 2 точки напред - 58:86.

След първите три минути от заключителния период Черно море Тича разполагаше с лек аванс, който бе свален до точка от Георги Кендеров - 62:63. Последва силна серия от страна на домакините от 18 точки срещу само 4 за Миньор, която бе и достатъчна на "моряците" да натрупат двуцифрен аванс и да затворят двубоя с успех.

Тач Ънру блесна за победата на Черно море с 31 точки, 6 асистенции и 6 точни попадения от тройката. Каитанът на тима Мартин Коцев финишира с 23 точки, 9 борби и 6 асистенции, а 13 добави Венелин Христов.

За Миньор 2015 Мартин Тодоров наниза 14 точки. Лъчезар Тошков остана с 12 и 8 асистенции, Богдан Бринюк записа 12 и 8 борби.

В първия си двубой от ТОП 6 в Националната баскетболна лига Черно море Тича гостува на Спартак в Плевен. Двубоят ще е на 2 март - събота, от 19 часа.

2024 © Варна е / снимки: НБЛ

Черно море Тича стигна до трети мач в четвъртфинала срещу Спартак (Плевен)

Решителният двубой е на 3 май - петък, а варненци са гости

Черно море Тича съхрани надежди да се класира за втория кръг в плейофите на Националната баскетболна лига. Варненци надделяха над Спартак (Плевен) с 80:74 във втората четвъртфинална среща, изиграна в зала "Христо Борисов" в морската столица, което изравни победите на 1:1. Решителният трети двубой от сблъсъка между двата тима ще е в Плевен на 3 май, петък.

Домакините от Черно море Тича се оттеглиха с точка аванс след първата четвърт в зала "Христо Борисов". "Моряците" съхраниха преднината си и през втория период и се оттеглиха на почивка при резултат 35:31.

През третата четвърт плевенчани стигнаха до обрат и си извоюваха 6-точков актив след 30 минути игрово време. Домакините обаче не се предадоха и през последната част извоюваха крайния успех в мача след 80:74.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите от Черно море Тича, като се отчете с 38 точки, 5 борби и 7 асистенции. Иван Спиров приключи с 20 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Аверил Ъгба регистрира 14 точки и 12 борби.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Спартак с 19 точки и 10 борби. Родни Първис се разписа с 12 точки, Талиб Занна остави на сметката си 11 и 10 овладени под двата ринга топки, отбелязва bgbasket.com.