Черно море Тича постигна първа победа през новия сезон

Варненци се наложиха над отбора на Шумен с 91:82 в двубой от седмия кръг на Националната баскетболна лига

Първа победа през новия сезон в Националната баскетболна лига постигна Черно море Тича в седмия кръг. Варненци се наложиха с 91:82 при гостуването си на отбора на Шумен

"Моряците" влязоха по-убедително в двубоя и излязоха напред за 5:2, но домакините реагираха веднага и на свой ред поеха лидерството в резултата след осем безответни точки. До края на първата четвърт баскетболистите от Шумен поддържаха аванса си и се приключиха периода с двуцифрена преднина при 20:10.

Варненци демонстрираха повече желание за игра и в началото на втората четвърт. Ентусиазмът им на терена даде резултат и те се добраха до равенство 22:22. След това играта на Черно море потръгна и баскетболистите на Кирил Болшаков натрупаха значителна преднина до почивката дошла при резултат 42:29 в полза на "моряците".

След подновяването на играта гостите успяха да стигнат и до 20 точки разлика при 55:35 след добри включвания на Костадин Лазаров, Къртис Джоунс и Венелин Христов, отбелязва bgbasket.com. Постепенно обаче баскетболистите на Шумен започнаха да топят разликата, като успяха да стигнат до 56 точки в актива си, срещу 67 за съперника в края на третия период.

В началото на заключителната четвърт Уилфрид Ликей поведе отбора на Шумен, за да намали изоставането до 7 точки - 60:67. Tач Ънру и Къртис Джоунс веднага отговориха за "моряците", връщайки спокойствието на тима от Варна. Пореден опит за обрат от Браян Камерън бе на лице, но Венелин Христов, Тач Ънру и Къртис Джоунс отново се проявиха като лидери в мача и изведоха Черно море Тича към първия успех в Националната баскетболна лига през този сезон.

Къртис Джоунс бе над всички, като допринесе за победата на "моряците" с 27 точки, 8 борби и 5 асистенции. Тач Ънру записа 23 и 5 борби. Ейврил Уба се разписа с даъл-дабъл от 17 и 20 борби, а 10 точки добави Костадин Лазаров.

Дейвид Ролинс пък бе най-резултатен за Шумен с 26 точки. Браян Камерън финишира с 19, 8 борби и 8 асистенции, Уилфрид Ликей е с 14 и 12 борби.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Черно море Тича приема отбора на Берое. Двубоят в зала "Христо Борисов" във Варна ще се играе на 25 ноември - събота, от 18 часа.

2023 © Варна е

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.