Черно море Тича постигнаха осма победа за сезона

"Моряците" надделяха над Шумен с 97:90 за шестия си домакински успех

Осма победа за сезона в Националната баскетболна лига постигна варненският Черно море Тича в 18-ия кръг. "Моряците" надделяха с 97:90 над Шумен в зала "Христо Борисов" за шестия си домакински успех. Варненци имат и 10 поражения до момента, което им отрежда място в средата на таблицата във временното класиране.

Гостите влязоха по-добре в мача и в края на първата четвърт водеха със 7 точки при 26:19. Статуквото се запази и през втория период, като съперниците демонстрираха добра резултатност и почивката на полувремето дойде при  56:48 в полза на Шумен.

Черно море Тича подобри значително представянето си след подновяването на играта и серия от 14:2 доведе до бърз обрат на резултата. Равностойна игра до края на третия период доведе до равенство след него – 74:74. Шумен поведе в първите минути на заключителната част, но нова отлична серия – този път от 16:2 за варненци реши мача в тяхна полза, отбелязва bgbasket.com.

Тач Ънру и Къртис Джоунс вкараха по 25 точки за победителите, 24 плюс 11 борби добави Ейврил Уба, а с 14 точки за победата допринесе Венелин Христов.

За Шумен Уилфрид Ликей регистрира 25 точки и 7 борби, а с 23 плюс 7 асистенции се отчете Браян Камърън.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Черно море гостува на  Берое. Двубоят в зала Общинска в Стара Загора ще се играе на 29 януари - понеделник, от 19 часа.

2024 © Варна е / снмики: НБЛ

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.