Черно море Тича постигнаха осма победа за сезона

"Моряците" надделяха над Шумен с 97:90 за шестия си домакински успех

Осма победа за сезона в Националната баскетболна лига постигна варненският Черно море Тича в 18-ия кръг. "Моряците" надделяха с 97:90 над Шумен в зала "Христо Борисов" за шестия си домакински успех. Варненци имат и 10 поражения до момента, което им отрежда място в средата на таблицата във временното класиране.

Гостите влязоха по-добре в мача и в края на първата четвърт водеха със 7 точки при 26:19. Статуквото се запази и през втория период, като съперниците демонстрираха добра резултатност и почивката на полувремето дойде при  56:48 в полза на Шумен.

Черно море Тича подобри значително представянето си след подновяването на играта и серия от 14:2 доведе до бърз обрат на резултата. Равностойна игра до края на третия период доведе до равенство след него – 74:74. Шумен поведе в първите минути на заключителната част, но нова отлична серия – този път от 16:2 за варненци реши мача в тяхна полза, отбелязва bgbasket.com.

Тач Ънру и Къртис Джоунс вкараха по 25 точки за победителите, 24 плюс 11 борби добави Ейврил Уба, а с 14 точки за победата допринесе Венелин Христов.

За Шумен Уилфрид Ликей регистрира 25 точки и 7 борби, а с 23 плюс 7 асистенции се отчете Браян Камърън.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Черно море гостува на  Берое. Двубоят в зала Общинска в Стара Загора ще се играе на 29 януари - понеделник, от 19 часа.

2024 © Варна е / снмики: НБЛ

Черно море Тича стигна до трети мач в четвъртфинала срещу Спартак (Плевен)

Решителният двубой е на 3 май - петък, а варненци са гости

Черно море Тича съхрани надежди да се класира за втория кръг в плейофите на Националната баскетболна лига. Варненци надделяха над Спартак (Плевен) с 80:74 във втората четвъртфинална среща, изиграна в зала "Христо Борисов" в морската столица, което изравни победите на 1:1. Решителният трети двубой от сблъсъка между двата тима ще е в Плевен на 3 май, петък.

Домакините от Черно море Тича се оттеглиха с точка аванс след първата четвърт в зала "Христо Борисов". "Моряците" съхраниха преднината си и през втория период и се оттеглиха на почивка при резултат 35:31.

През третата четвърт плевенчани стигнаха до обрат и си извоюваха 6-точков актив след 30 минути игрово време. Домакините обаче не се предадоха и през последната част извоюваха крайния успех в мача след 80:74.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите от Черно море Тича, като се отчете с 38 точки, 5 борби и 7 асистенции. Иван Спиров приключи с 20 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Аверил Ъгба регистрира 14 точки и 12 борби.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Спартак с 19 точки и 10 борби. Родни Първис се разписа с 12 точки, Талиб Занна остави на сметката си 11 и 10 овладени под двата ринга топки, отбелязва bgbasket.com.